apecoin

ApeCoin sa stal najobľúbenejším tokenom medzi veľrybami Ethereum

od Martin

Bored Ape Yacht Club (BAYC) je snáď najobľúbenejšou kolekciou NFT. Každý, kto ho kúpil za vyvolávaciu cenu pred menej ako rokom, získal aspoň 145 000 %. Situácia začína vyzerať podobne aj pri jej novom tokene – ApeCoin.

ApeCoin (APE) bol nedávno najpoužívanejším tokenom medzi veľrybami Ethereum. Len za 6 dní od uvedenia na najväčšie kryptomenové burzy sa nachádza už v 36 500 peňaženkách.

Prečo je ApeCoin taký úspešný?

APE Coin je pôvodná kryptomena ekosystému BAYC. Od svojho debutu dostal každý člen BAYC 10 094 APE (128 000 $) výmenou za každý NFT v zbierke, ktorú vlastní. Držitelia Mutant Ape (MAYC) dostali do peňaženky 2 042 APE (26 068 USD).

To znamená, že vývojári odmenili lojalitu kupujúcich tým, že im dali 62 % z celkovej ponuky tokenov APE.

Na druhej strane Yuga Labs, materská spoločnosť BAYC, si ponechá 16 % z celkovej ponuky. Tieto prostriedky budú pridelené na vývoj nových produktov a nástrojov. Medzi inými aj na hru „Otherside“, ktorá sa má spustiť do konca roka 2022.

Ba čo viac, Yuga Labs vďaka publicite na sociálnych sieťach získali práva na dve najikonickejšie kolekcie NFT – CryptoPunks a Meebits.

BAYC a jeho debut v hernom priemysle

Ďalším faktorom určujúcim úspech spoločnosti BAYC bola nepochybne marketingová stratégia, ktorú použili Yuga Labs. Svoju natívnu kryptomenu premenila na token, ktorý používa množstvo kryptomenových hier na transakcie NFT.

Napríklad Animoca Brands, softvérová spoločnosť, ktorá sa venuje vytváraniu a distribúcii bezplatných hier, oznámila prijatie ApeCoinu v tajnom projekte vyvinutom s BAYC. Deň po oznámení tejto skutočnosti Yuga Labs zverejnilo video, ktoré ukazuje, ako hlavná postava spoločnosti pije nápoj, ktorý ho teleportuje do iného sveta. Obsahuje CryptoPunks a ďalšie postavy NFT.

nWayPlay je ďalší vývojár hier, ktorý oznámil spoluprácu s BAYC. Táto hra bude používať token APE a bude používateľom ponúkať funkcie zarábania (P2E). Aj keď ešte nie je k dispozícii, grafická kvalita naznačuje, že pôjde o slušnú položku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár