Anonymous vydáva svoju vlastnú kryptomenu

od Martin Tkáč

Komunita Anonymous sa vracia na vrchol internetových portálov. Tentoraz slávni hackeri podporujú kryptomeny.

Sme len na pokraji krypto-revolúcie hovorí skupina. V správe zverejnenej na YouTube okrem iného spomínajú, že cena bitcoinu čoskoro stúpne. Aktivisti navyše oznámili, že idú do vojny s čínskou vládou a Elonom Muskom.

Anonymous a kryptomeny

Začnime témou Číny. Stredná ríša nedávno zaútočila na trh ťažiarov kryptomien. Úrady nariadili zatvorenie všetkých baní na kryptomenu. Oficiálnym dôvodom sú environmentálne a energetické problémy.

Anonymous však tvrdia, že Číne vôbec nejde o životné prostredie alebo energiu. Skutočným dôvodom boja čínskeho draka s baníkmi je pripraviť pôdu pre vydanie digitálneho jüanu, ktorý sa má na trhu objaviť za nejaký čas. Niektorí naznačujú, že to môže byť iba otázka mesiacov, nie rokov.

Bitcoin zdražie

Anonymous tiež informuje o sadzbe BTC. Podľa hacktivistov sú súčasné veľké výkyvy na burzách kryptomien iba dočasnou situáciou. Hovorí sa, že koncom júla majú bitcoiny začať rásť. Už v auguste sa máme vrátiť k výrazným nárastom.

Mnoho expertov na kryptomeny predpovedá, že na konci júla sa situácia začne zlepšovať, čo v auguste spustí obrovské oživenie – dodal.

Môže to znieť utešene, pretože iba do 24 hodín stratila cena BTC viac ako 6 % svojej hodnoty a na 7-dennej škále stratila takmer 10 %.

Kryptomena pre hacktivistov

Je zaujímavé, že Anonymous ohlásil aj vytvorenie vlastnej kryptomeny – Anon Inu.

Veríme, že toto je len začiatok kryptomeny, preto sme vo videu zverejnili token Anon Inu – nový token komunity DeFi s rôznymi vstavanými nástrojmi.

Hovorí sa, že držitelia novej kryptomeny majú pravidelne dostávať bezplatné tokeny, NFT a ďalšie odmeny. Tvorcovia tiež mienia venovať časť výťažku z predaja Anon Inu do útulkov pre psov bez domova.

Ešte to neskončilo! Anon Inu je tiež určený na pomoc v boji proti Elonovi Muskovi. Už minulý mesiac sa skupina Anonymous vyhrážala tvorcovi Tesly kybernetickým útokom. Bol obvinený z manipulácie kurzov kryptomeny, na ktorej malí investori strácajú.

Anonymous je známa globálna decentralizovaná skupina aktivistov (často označovaných ako hacktivisti), ktorí vystupujú proti obmedzovaniu občianskych slobôd, korupcii, konzumu a cenzúre.

zdroj: blockchainnews.com, pixabay.com

Portál oKrypte.sk informuje o aktuálnom dianí. V žiadnom prípade kryptomenu nepropaguje a nenabáda čitateľov ku kúpe.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár