Anonymný tvorca shiba inu vymazal všetky príspevky na Twitteri a Medium

od Simona

Tvorca projektu Shiba Inu alias Ryoshi vymazal všetky svoje záznamy na Twitteri. Neaktívny je naopak profil Medium, na ktorom predtým zverejňoval informácie o projekte.

NEWSLETTER okrypte.sk

Sú tam len dva príspevky. V jednom z nich si môžeme prečítať:

„Nie som dôležitý a jedného dňa bez varovania odídem. Vezmite SHIBA a pochodujte, priatelia.“

Niektorí však naznačili, že táto stránka už nepatrí Ryoshimu.

Shytoshi Kusama uviedol, že „takmer v každom príbehu, kde skupina čelí neprekonateľným prekážkam, majster zmizne a ponecháva záležitosť v rukách študenta.“ Zároveň ubezpečil, že ekosystém sa bude rozvíjať.

Táto správa mala malý vplyv na kurz SHIB. Pripomeňme, že Ryoshi, rovnako ako tvorca bitcoinu Satoshi Nakamoto, je anonýmny. To znamená, že túto prezývku nemusí podporovať jedna osoba, ale celá skupina.

Spaľovací mechanizmus v shiba inu

Pred nejakým časom tím za shiba inu (SHIB) spustil spaľovací mechanizmus. Umožňuje držiteľom odstrániť svoje žetóny z obehu a zároveň generovať pasívny príjem.

Portál na spaľovanie Shiba Inu je funkcia, ktorá umožňuje používateľom posielať tokeny SHIB na tzv. adresu spaľovania. Je to peňaženka, z ktorej už nebudete môcť vyberať žiadne prostriedky. To znamená, že po odoslaní žetónov tam už ich nikdy nebudete môcť získať späť, raz a navždy sa stratia. Týmto spôsobom sa efektívne zníži celková zásoba, čím sa SHIB stane menej častým.

Teoreticky by to mohlo byť výhodné pre investorov. Vzácne aktíva bývajú drahšie ako aktíva s neobmedzenou ponukou alebo infláciou. Samozrejme, toto všetko je čisto teoretické a neexistuje žiadna záruka akéhokoľvek druhu, konštantná alebo znížená ponuka sa nemusí nevyhnutne premietnuť do zvýšenia hodnoty.

Silný tlak komunity bol hnacím motorom vzniku tohto typu kreatívneho portálu.

Na webovej stránke projektu si môžeme prečítať:

„Komunita Shiba Inu, všeobecne známa a označovaná ako „Shib Army“, poskytuje pomerne hlasnú spätnú väzbu o tom, ako vyvinúť systematickú metódu zvyšovania nedostatku a zároveň zvyšovať investičný potenciál komunity.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár