Anonymný analytik PlanB je presvedčený o predikcii 288 000 USD za BTC

od Martin Tkáč

Trh s kryptomenami bol v poslednej dobe plný negatívnych správ. Anonymný analytik PlanB je napriek tomu optimistický, že jeho predikcia ceny 288 000 USD za BTC sa splní v priebehu nasledujúcich troch rokov, aj keď bitcoiny po 40% poklese z minulého mesiaca naďalej zápasia.

V tweete z 12. júna pôvodca takzvaného modelu cenového modelu typu „stock-to-flow“ ekonomický model používaný väčšinou na meranie nedostatku na základe súčasnej ponuky a ročnej inflácie drahých kovov ako zlato a striebro tvrdí, že bitcoin je stále na ceste k stratosférickej šesťcifernej úrovni.

288 000 dolárov, stále v hre: PlanB

Po poklese bitcoinov z maxima 64 000 USD na 35 860 USD sa desiatky analytikov obávajú väčšieho poklesu. Pre analytika PlanB je však takáto udalosť vysoko nepravdepodobná. Ak plánujeme graf s názvom „Bitcoin pôjde o zlato“ , PlanB nieje očividne prekvapený súčasnou konsolidáciou bitcoinu pod 40 000 dolárov.

Druh prekvapenia o ktorom hovorí PlanB, by skutočne podrobil model S2F testu. Z perspektívneho hľadiska model v minulosti presne sledoval rast bitcoinov.
Model toku cenných papierov vyžaduje do roku 2024 288 000 dolárov BTC na základe súčasného cyklu rozpolenia bloku. Rozpoltenie je udalosť štvorročného charakteru, ktorá zníži množstvo BTC odmenených baníkom o 50%. Predpokladá sa, že to zníži ponuku bitcoinov a následne zvýši cenu aktíva. Model S2F si v kryptoverzi získal tak veľkú popularitu, že ho PlanB dokonca aktualizoval na model cross-asset (S2FX) s tokom akcií.

Je predĺžený býčí trh stále realistický po nedávnom rozpade?

Cena bitcoinov predtým zaznamenávala obrovské odchýlky nad a pod modelom stock-to-flow. Momentálne vidíme veľkú odchýlku pod čiarou. Napriek tomu PlanB verí, že vlajková loď kryptomeny sa správa rovnako ako počas býčích trhov v rokoch 2013 a 2017, čo ďalej ruší tvrdenia, že bitcoin oficiálne vstúpil na medvedí trh.

„Odchýlka sa príliš nelíši od roku 2013 (S2F ~ 10) alebo 2017 (S2F ~ 25), iba zvyčajná zotrvačnosť po rozpolení,“ uviedol PlanB.

Pravdupovediac, je dosť ťažké predpovedať, či sa cena bitcoinu v nasledujúcich troch rokoch niekedy zvýši na 288 000 dolárov. Ale ak sa tak stane, očakávajte prenikavé výkriky PlanB: „Ja som to hovoril!“

zdroj: pixabay.com, zycrypto.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár