Andrew Yang sa obáva právnych následkov kolapsu FTX

Kolaps FTX by mohol podnietiť „chuť“ úradníkov po prísnejšej regulácii, hovorí Andrew Yang, americký politik a bývalý kandidát na prezidenta USA.

od Simona

Newsletter news

Andrew Yang straší prísnymi nariadeniami

Bývalý kandidát na prezidenta USA Andrew Yang varuje, že kolaps FTX spôsobí, že úradníci budú chcieť vytvoriť prísne regulácie pre burzový trh s kryptomenami. Podľa jeho názoru to neprispieva k tomu, aby sa z USA stalo centrum blockchainu.

V prejave na Texas Blockchain Summit v Austine 18. novembra Yang uznal, že bankrot FTX a Alameda Research pravdepodobne sťaží schválenie rozumných pravidiel pre trh s kryptomenami.

„Vždy som bol v tábore, ktorý som predpokladal, že nejaké rozumné nariadenie je dobrá vec. Myslím si, že by to pomohlo odvetviu dospieť a urobiť ho viac mainstreamovým,“ povedal.

 

„Kvôli kolapsu FTX a ďalším problémom, titulkom a ľuďom, ktorí utrpeli v dôsledku bankrotu FTX, bude existovať chuť na reguláciu, ktorá podľa mňa môže minúť cieľ,“ dodal.

Yang priznal, že cesta k vyjasneniu regulácie digitálnych aktív je zložitejšia kvôli politizácii amerického systému dvoch strán. Preto kolaps FTX povzbudí len najväčších odporcov kryptomien, aby sa pokúsili zničiť toto odvetvie. Politik priznal, že spolupracuje s Bipartisan Policy Center so sídlom vo Washingtone, aby vzdelával kongresmanov o technológii blockchain.

youtube falling GIF by SoulPancake

„Pracujem s Bipartisan Policy Center, aby som oslovil členov Kongresu alebo ich kancelárie… a len ich vzdelával o tom, aké sú tieto nástroje a čo môžu robiť, a aké problémy môžu vyriešiť… Pracujeme s Konferenciou starostov USA, aby sme primäli rôznych starostov, aby vstali a povedali, pozrite, blockchain je dobrá vec.“

Politický problém

Zväčšujúca sa politická priepasť medzi demokratmi a republikánmi je niečo, čoho sa Yang už dlho obával. Sám bol členom Demokratickej strany. Opustil ju, aby založil vlastnú menšiu stranu Forward Party. V auguste 2022 bolo oznámené, že skupina bola zaregistrovaná v 15 štátoch USA.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár