FTX začína konkurzné konanie

Andrew Yang sa obáva právnych následkov kolapsu FTX

Kolaps FTX by mohol podnietiť „chuť“ úradníkov po prísnejšej regulácii, hovorí Andrew Yang, americký politik a bývalý kandidát na prezidenta USA.

0 komentárov

Newsletter news

Andrew Yang straší prísnymi nariadeniami

Bývalý kandidát na prezidenta USA Andrew Yang varuje, že kolaps FTX spôsobí, že úradníci budú chcieť vytvoriť prísne regulácie pre burzový trh s kryptomenami. Podľa jeho názoru to neprispieva k tomu, aby sa z USA stalo centrum blockchainu.

V prejave na Texas Blockchain Summit v Austine 18. novembra Yang uznal, že bankrot FTX a Alameda Research pravdepodobne sťaží schválenie rozumných pravidiel pre trh s kryptomenami.

„Vždy som bol v tábore, ktorý som predpokladal, že nejaké rozumné nariadenie je dobrá vec. Myslím si, že by to pomohlo odvetviu dospieť a urobiť ho viac mainstreamovým,“ povedal.

 

„Kvôli kolapsu FTX a ďalším problémom, titulkom a ľuďom, ktorí utrpeli v dôsledku bankrotu FTX, bude existovať chuť na reguláciu, ktorá podľa mňa môže minúť cieľ,“ dodal.

Yang priznal, že cesta k vyjasneniu regulácie digitálnych aktív je zložitejšia kvôli politizácii amerického systému dvoch strán. Preto kolaps FTX povzbudí len najväčších odporcov kryptomien, aby sa pokúsili zničiť toto odvetvie. Politik priznal, že spolupracuje s Bipartisan Policy Center so sídlom vo Washingtone, aby vzdelával kongresmanov o technológii blockchain.

youtube falling GIF by SoulPancake

„Pracujem s Bipartisan Policy Center, aby som oslovil členov Kongresu alebo ich kancelárie… a len ich vzdelával o tom, aké sú tieto nástroje a čo môžu robiť, a aké problémy môžu vyriešiť… Pracujeme s Konferenciou starostov USA, aby sme primäli rôznych starostov, aby vstali a povedali, pozrite, blockchain je dobrá vec.“

Politický problém

Zväčšujúca sa politická priepasť medzi demokratmi a republikánmi je niečo, čoho sa Yang už dlho obával. Sám bol členom Demokratickej strany. Opustil ju, aby založil vlastnú menšiu stranu Forward Party. V auguste 2022 bolo oznámené, že skupina bola zaregistrovaná v 15 štátoch USA.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár