Andreessen Horowitz tvrdí, že Web3 dosiahne do roku 2031 až 1 miliardu používateľov

od Simona

Vedúca spoločnosť z trhu VC, Andreessen Horowitz, predpovedá, že Web3 môže do roku 2031 dosiahnuť 1 miliardu používateľov.

Andreessen Horowitz predpovedá budúcnosť Web3

Andreessen Horowitz (a16z) zverejnila správu, ktorá poskytuje každoročný prehľad o aktuálnych trendoch a stave kryptomenového priemyslu. Dokument opakuje optimistické názory spoločnosti na Web3. Analytici tvrdia, že toto odvetvie má pred sebou dlhodobý rast. Okrem toho bol zaznamenaný významný potenciál Etherea.

a16z zhrnul správu niekoľkými postrehmi, najmä pokiaľ ide o stav Web3 a Etherea. Gigant VC pripísal nedávny výpredaj na trhu ako možný znak sezónneho poklesu a tvrdil, že investícia do Web3 a kryptomien by mohla byť jednou z najlepších nákupných príležitostí desaťročia.

Spoločnosť argumentovala, že Web3 ponúka oveľa férovejšie ekonomické podmienky, než aké garantuje napríklad Meta (bývalý Facebook). Podľa jej údajov dosiahli v roku 2021 primárne predaje NFT na báze Etherea plus licenčné poplatky zaplatené vývojárom zo sekundárneho predaja na OpenSea 3,9 miliardy dolárov štyrikrát viac, ako do roku 2022 zaplatila Meta svojim vývojárom.

Ethereum naďalej dominuje, ale čelí výzvam

Ďalším významným faktorom, ako je zdôraznené v správe, je, že Ethereum zostáva lídrom na trhu blockchain. Predbieha projekty ako Solana. Mesačne sieť využíva približne 4 000 aktívnych vývojárov, z toho len asi 1000 od Solana.

Správa však poznamenala, že technologické problémy Etherea spôsobili, že ostatné siete boli pre používateľov rovnako atraktívne, lákali ich nižšími poplatkami a lepším výkonom.

Okrem toho a16z porovnal Web3 so skorým komerčným využívaním internetu, pričom sa bližšie pozrel na súčasný počet používateľov siete novej generácie, ktorých je v USA približne 7 až 50 miliónov.

„Internet dosiahol do roku 2005 1 miliardu používateľov, mimochodom, približne v rovnakom čase sa začal formovať Web2,“ dodal.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár