Analytik radí Tesle, aby predala bitcoiny

od Martin Tkáč

Gary Black z Goldman Sachs je toho názoru, že Tesla by mala predať bitcoiny, ktoré nakúpila za 1,5 miliardy dolárov. Analytik radí, aby spoločnosť spätne odkúpila akcie.

Bývalý obchodný riaditeľ Glodman Sachs získal silnú odozvu na Twitteri po tom, ćo navrhol, aby Tesla predala svoje Bitcoiny a odkúpila akcie spoločnosti.

Cena akcií TSLA klesla o 28% z 863,42 USD na 621,44 USD, pretože 8. februára sa objavila správa, že spoločnosť Tesla uskutočnila akvizíciu BTC v hodnote 1,5 miliardy USD.

Akcie spoločnosti MicroStrategy sa z krátkodobého hľadiska prepadli ešte viac. Spoločnosť, ktorej šéfuje Michael Saylor dokončila najnovší nákup 3. marca v hodnote 15 miliónov USD za Bitcoin.

Problémy s podielom spoločnosti Tesla na trhu sú pravdepodobne spôsobené mnohými faktormi. Začiatkom februára bolo oznámené, že čínska vláda po prijatí sťažností od spotrebiteľov napomenula spoločnosť v otázkach kontroly kvality.

Aj širší akciový trh zaznamenal volatilitu, keď index S&P 500 klesol za posledných 30 dní o 4,1%.

Avšak tweet od dlhoročného analytika spoločnosti Tesla Garyho Blacka, ktorý má niekoľko desaťročí skúsenosti s finančným riadením vyvolal debatu o tom, či nákup spoločnosti Tesla v hodnote 1,5 miliardy dolárov v Bitcoine minulý mesiac, priniesol úžitok investorom.

Niektorí používatelia Twitteru sa zhodli na tom, že spätné odkúpenie akcií sa javilo ako vhodnejšie využitie finančných prostriedkov.

Iní si myslia, že sa zbytočne venuje veľká pozornosť tomu, ćo spoločnosť Tesla urobila s 8% svojich hotovostných rezerv.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár