Analytik Glassnode verí, že je čas nakupovať

od Martin Tkáč

Je ten správny čas ísť nakupovať? Arthur Hayes včera tvrdil, že BTC a ETH už dosiahli svoje dno. Teraz k podobným záverom dospel Checkmate, analytik spoločnosti Glassnode. Ukazovateľ „Investor Tool“ sa podľa neho dostal na úroveň, ktorá naznačuje „buying downs“.

NEWSLETTER okrypte.sk

Indikátor “Investor Tool” od spoločnosti Glassnode

“Investor Tool” je jednoduchý, ale účinný ukazovateľ ceny BTC. Ukazuje investorom potenciál „nadpriemerných“ výnosov.

Jeho tvorcom je zakladateľ spoločnosti LookIntoBitcoin – Philip Swift. Pri vytváraní indikátora mal Swift za cieľ určiť, kedy je pravdepodobné, že BTC / USD budú prekúpené alebo prepredané.

Metrika používa dvojročný SMA a jeho 5 krát. Tieto dve čiary sú nakreslené oproti spotovej cene a historicky dobre fungovali pri dosahovaní maxím aj minim.

V súčasnosti je BTC / USD po prvýkrát od marca 2020 pod dvojročným SMA. Pôvodná kryptomena prekročila túto hranicu týždeň pred kolapsom ekosystému Terra a klesla na najnižšiu úroveň za posledných 10 mesiacov.

Toto je dno, hovorí Arthur Hayes

Podobný názor ako Checkmate má aj bývalý generálny riaditeľ burzy derivátov BitMEX. Ako bolo oznámené včera, verí, že BTC a ETH dosiahli úplné dno. Žiaľ, ďalšie zvyšovanie, aspoň zatiaľ, nepredpokladá. Obrat trendu môže podľa neho nastať až vtedy, keď Fed prestane zvyšovať úrokové sadzby.

Hayes tiež zdôraznil, že inflácia ničí nielen spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami. Ovplyvňuje aj hráčov z technologického sektora. Núti investorov rizikového kapitálu obmedzovať svoje rozpočty.

V Hayesovom najnovšom príspevku čítame:

Môže sa stať, že burza obchoduje na vyššej alebo nižšej intradennej úrovni, než akú vidíme. Cieľom je byť všeobecne presný a približný rozsah, ktorý možno považovať za miestne dno. Pre bitcoiny je to 25 000 – 27 000 USD. Na druhej strane v prípade ethereum je to od 1700 do 1800 dolárov.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár