Analytik Bloomberg hovorí o budúcnosti bitcoinu a etheru

Je len otázkou času, kedy dve popredné kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie, bitcoin a ether, narastú na nové ATH, hovorí Mike McGlone.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Mike McGlone hovorí o miere BTC a ETH

Mike McGlone, hlavný komoditný stratég zo spoločnosti Bloomberg, tvrdí, že prepad kryptomien môže trvať dlhšie, než si mnohí myslia. Dôvodom môže byť politika Fedu zvyšovania úrokových sadzbieb. Robia to aj mnohé centrálne banky, ktoré chcú týmto spôsobom bojovať proti rastúcej a už aj tak vysokej inflácii.

Analytik má však aj dobré správy. Očakáva, že blockchainový priemysel bude v najbližších rokoch silnejší ako kedykoľvek predtým, pričom bitcoin dosiahne do roku 2025 hodnotu 100 000 dolárov. Na druhej strane 1 ETH bude stáť 6 000 USD. Mnohí analytici by to považovali za dosť opatrnú predpoveď.

Analytik Bloomberg hovorí o budúcnosti bitcoinu a etheru

McGlone sa tiež vyjadril k The Merge a tvrdil, že udalosť bola „nadmerne propagovaná“, čo viedlo ku krátkodobým poklesom ceny ETH. Z dlhodobého hľadiska však pôjde o prorastový faktor. Podľa jeho názoru ekologickejšie fungovanie Etherea povedie k masívnemu prijatiu ETH na inštitucionálnom trhu. Predtým, keď sme hovorili o Ethereu, stratég Bloombergu hovoril o ETH ako o „inom zvierati“, pričom očakával, že cena tejto kryptomeny do roku 2025 vzrastie na 6 000 dolárov.

„Myslím si, že Ethereum prináša revolúciu vo financiách, ako sú futures a ETF, ale teraz prechádzame zlúčením a musíme sa obávať potenciálnych nerovností na tejto ceste,“

– povedal nedávno o ETH.

McGlone tiež verí, že kryptomeny sú triedou aktív, ktorá má „rýchlo sa vyvíjajúcu technologickú výhodu“. Dodal, že podobne ako dot-com bublina na začiatku 2000-tych rokov, aj súčasná kryptomena povedie niektoré projekty ku kolapsu. Napriek tomu tí silní a založení prežijú a budú zohrávať dôležitú úlohu v budúcnosti financií.

Nie vždy má analytik pravdu

Je pozoruhodné, že McGloneove predpovede neboli vždy presné. Koncom minulého roka predpovedal „deflačnú silu“ na trhoch v roku 2022, čo by mohlo pomôcť Bitcoinu dosiahnuť 100 000 dolárov. Ako však vieme, tento rok sa nesie v znamení inflácie, nie deflácie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár