Analytik ARK Invest verí, že 1 bitcoin bude stáť 1 milión dolárov

Yassine Elmandjra, analytik ARK Invest hovorí, že cena bitcoinu by mohla v najbližších rokoch presiahnuť milión dolárov. Prečo si to mysli? Poukázal na faktory, ktoré už roky poháňajú rýchlosť BTC.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Analytik ARK Invest: bitcoin bude mať hodnotu 1 milión dolárov

V nedávnom rozhovore pre Bloomberg Yassine Elmandjra spomenul výhody kryptomeny, vrátane jej schopnosti uchovávať hodnotu, uskutočňovať platby a pôsobiť ako druh poistky počas krízy.

S ohľadom na tieto výhody povedal, že trhová kapitalizácia BTC by mohla v najbližších rokoch dosiahnuť 28 biliónov dolárov, „čo znamená viac ako milión dolárov za bitcoin“.

Poukázal tiež na obmedzenú ponuku bitcoinov – vo výške 21 miliónov coinov – a decentralizovanú povahu siete, ktorá umožňuje blockchainu BTC konkurovať centrálnym bankám a fiat menám.

„Myslím si, že prebiehajú preteky v zbrojení – najmä keď sa presúvame z digitálneho do fyzického sveta – aby sa BTC mohlo stať aktívom nezávislým od tradičných finančných systémov a tradičných tried aktív,“

– zhrnul svoj argument o kryptomene.

Michael Saylor – výkonný predseda a bývalý generálny riaditeľ MicroStrategy – tiež verí, že kryptomena by mohla dosiahnuť cenu jedného milióna dolárov za 1 BTC. V máji tohto roku americký obchodník dokonca tvrdil, že BTC nemá cenový cieľ, pričom očakával, že vzrastie „na milióny“ dolárov.

O mesiac neskôr Saylor tiež uviedol, že bitcoin je „očividne lepší ako zlato a všetko, čím zlato chce byť“, pričom prípady jeho použitia povedú v dohľadnej budúcnosti k obrovskému nárastu cien.

Kurz bitcoinu

Dnes je kurz bitcoinu na úrovni okolo 19 300 USD, čo sa premieta do 0,7% nárastu ceny za deň, ale aj poklesu o podobnú hodnotu počas týždňa.

1 ETH stojí 1 312 dolárov. To znamená cenový skok o 2% v 24-hodinovom meradle. Zároveň je ETH na grafe na rovnakej úrovni ako pred 7 dňami.

Index strachu a chamtivosti bitcoinov je na 20, čo je extrémny strach.

Index strachu a chamtivosti éteru je na 32. To znamená „obyčajný“ strach.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár