Americký senátor obviňuje SEC, že koná v neprospech spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami

od Simona

Senátor Tom Emmer obviňuje Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) z politizácie pravidiel. Inštitúciu opísal ako regulátorov, ktorí túžia po moci, ktorí odrádzajú od regulácie v prospech investorov.

NEWSLETTER okrypte.sk

Tom Emmer útočí na SEC

Tom Emmer, republikánsky senátor z Minnesoty, je ďalším politikom, ktorý kriticky hovoril o americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC). Poukázal na jej neetické kroky voči spoločnostiam zo sektora kryptomien.

Emmer 19. júla zverejnil video so svojím rozhovorom s Výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov. Počas neho obvinil SEC z politizovania pravidiel. Potom diskutoval s Gurbirom Grewalom, riaditeľom presadzovania SEC, o neetických „priemyselných tendroch“ SEC, ktoré sa zameriavali na kryptomenové firmy.

Senátor sa potom spýtal Grewala, či opatrenia určené na oslabenie kryptomenových spoločností patria do jurisdikcie SEC a aké kroky výbor podniká v prípade spoločností, ktoré sa dobrovoľne nehlásia na vypočutia.

Grewal sa priznal k presadzovaniu opatrení na presadzovanie práva voči spoločnostiam mimo ich jurisdikcie. Emmer hovorí, že SEC využíva svoju pobočku na presadzovanie práva na protiústavné rozšírenie svojej jurisdikcie v oblasti kryptomien.

sec

Garry Gensler v zápale kritiky

Republikán tiež obvinil predsedu SEC Garryho Genslera z obťažovania a vyhrážania sa kryptomenovým spoločnostiam.

Povedal:

 „Pod Genslerovým vedením sa SEC stala regulačným orgánom, ktorý túži po moci, ktorý politizuje presadzovanie práva, láka spoločnosti, aby „prišli a porozprávali sa“ s Komisiou, a potom ich zasiahli opatreniami na presadzovanie práva, čím ich odrádzajú od spolupráce v dobrej viere.“

Emmer uviedol, že postup výboru je úplne neprijateľný a domnieva sa, že regulátor nepracuje v dobrej viere, najmä pokiaľ ide o trh digitálnych aktív.

Brad Sherman, kongresman, ktorý nie je zástancom kryptomien a kedysi volal po zákaze kryptomien v USA, tiež obvinil SEC z neetického prístupu k presadzovaniu regulácií voči veľkým kryptomenovým burzám. Sherman obvinil presadzovanie SEC zo sledovania Ripple a ich tokenov XRP ako kolaterálu, nie výmen, ktoré spracovávali „desiatky tisíc“ transakcií tokenov.

Mnoho ľudí v kryptomenovom priemysle spočiatku dúfalo, že vymenovanie Garyho Genslera za šéfa SEC prospeje legislatíve v oblasti kryptomien. Najmä keď vezmeme do úvahy jeho skúsenosti v oblasti digitálnych aktív a blockchainovom trhu. Genslerov prístup bol však doteraz skôr nepriehľadný a neetický.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár