Americkí baníci BTC sú oslobodení od oznamovania údajov o transakciách daňovému úradu

Americkí baníci BTC sú oslobodení od oznamovania údajov o transakciách daňovému úradu

Ministerstvo financií USA potvrdilo, že mineri kryptomien a prevádzkovatelia blockchainových peňaženiek sú oslobodení od oznamovania údajov IRS.

od Martin

Baníci sa nemusia hlásiť na IRS

Odvetvie kryptomien v Spojených štátoch bude môcť čoskoro oslavovať. Ministerstvo financií USA plánuje oslobodiť minerov kryptomien z daňového vykazovania. V piatok americké úrady uviedli, že mineri kryptomien a ďalší účastníci trhu budú vyňatí z pravidiel, ktoré by od nich vyžadovali zdieľanie údajov o transakciách svojich klientov s IRS.

Rozhodnutie ocenil napríklad senátor Rob Portman, ktorý napísal, že stojí za to oceniť to, čo oznámilo ministerstvo financií.
Námestník ministra financií pre legislatívu Jonathan Davidson uviedol, že stanovisko ministerstva je také, že „pomocné strany, ktoré nemajú prístup k informáciám užitočným pre IRS, sa nebudú vzťahovať na požiadavky na podávanie správ pre maklérov.

Zdôraznil tiež, že validátori kryptomien „nevedia, či je daná transakcia súčasťou procesu predaja“, kým subjekty zapojené do ponuky služieb súvisiacich s hardvérovými alebo softvérovými peňaženkami „nevykonávajú sprostredkovateľskú činnosť“.

Dodal, že orgány tiež zvážia, „do akej miery by sa iné strany na trhu digitálnych aktív, ako sú centralizované burzy a tie, ktoré sa často označujú ako decentralizované burzy a platformy typu peer-to-peer, mali považovať za maklérov“.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Skoršie nastavenie v tvorbe zákonov

Pripomeňme, že americký prezident Joe Biden podpísal v polovici novembra 2021 zákon o infraštruktúre. V rámci neho vláda preinvestuje v krajine až 1 bilión USD. Problém je v tom, že nový zákon vyžaduje, aby účastníci trhu s kryptomenami hlásili IRS všetky transakcie týkajúce sa digitálnych aktív v hodnote viac ako 10 000 USD.

Problémom je, že tieto nariadenia boli nevynútiteľné kvôli anonymite blockchainových transakcií.

Niekoľko senátorov vrátane Pata Toomeyho, Rona Wydena a Cynthie Lummis následne vyzvalo ministerstvo financií, aby objasnilo definíciu makléra a brokera v zákone o infraštruktúre. Stalo sa to v decembri.

Títo politici plánovali predložiť súvisiace zákony, ktoré by spornú problematiku objasnili. Podobnú iniciatívu v novembri podporila aj Skupina demokratov v Snemovni reprezentantov.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár