Americké úrady uvalili sankcie na ruskú spoločnosť zaoberajúcu sa ťažbou kryptomien

od Simona

Ako informoval Forbes v novej tlačovej správe, americké ministerstvo financií uviedlo, že podniká kroky proti spoločnostiam z ruského ťažobného trhu.

Američania bojujú s ruskými baníkmi

Úrad pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC) v dokumente identifikoval spoločnosť Biriver AG. Ide o holdingovú spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku a je zodpovedná za ťažbu kryptomien. Má tri kancelárie v Rusku a je pridružená k desiatim dcérskym spoločnostiam.

Stojí za to dodať, že americké ministerstvo financií po prvýkrát uvalilo sankcie na tento typ spoločností. Toto je, čo je tiež dôležité, počas predpredaja tokenov BitRiver (BTR), ktorý by sa mal dostať na sekundárny trh v piatok.

Ako informovalo ministerstvo financií USA, BitRiver „prevádzkuje obrovské ťažobné centrá“ kryptomien. S digitálnymi menami sa potom obchoduje na medzinárodných trhoch.

Spoločnosť pomáha Rusku „speňažiť prírodné zdroje“. Podľa vládnej tlačovej správy, zatiaľ čo Rusko má výhodu energetických zdrojov, „ťažiči kryptomeny sa spoliehajú na dovážané počítačové vybavenie a fiat platby, čo ich robí zraniteľnými voči sankciám“.

„Spojené štáty sa zaviazali zabezpečiť, že žiadny majetok sa nestane mechanizmom pre Putinov režim na kompenzáciu účinkov sankcií,“ dodal.

Americký politik Pete Sessions hovorí, že ťažba BTC môže podporiť energetickú nezávislosť

Ďalší úder pre Rusko

Ari Redbord, bývalý vysoký daňový úradník a bývalý federálny prokurátor, ktorý dnes pôsobí ako vedúci právnych a vládnych záležitostí v TRM Labs, analytickej firme blockchain, hovoril pre Forbes.

„Účelom týchto sankcií je potrestať, zmeniť správanie a odrezať Rusko od globálneho finančného systému. To znamená, že Rusko je odrezané od výrobných prostriedkov. Sankcie voči BitRiver a príbuzným spoločnostiam sú podľa neho pokusom odrezať Rusko od výrobných prostriedkov na ťažbu kryptomien.“

A William Callahan, bývalý špeciálny agent americkej protidrogovej agentúry a riaditeľ vládnych a strategických záležitostí v Blockchain Intelligence Group, hovorí, že nové sankcie sú „taktiež výstrelom pre každého dodávateľa materiálu“. Poznamenal, že ruské aktivity v oblasti ťažby kryptomien sa spoliehajú na dovážaný počítačový hardvér a zahraničné platobné systémy.

„Finančné inštitúcie, ktoré slúžia kryptomenovým spoločnostiam, nielen zmenárňam, musia uplatňovať zvýšenú povinnú starostlivosť voči svojim klientom, ktorým poskytujú hmotné tovary alebo služby ruským subjektom,“ uviedol.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár