Americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo novú správu o zločinoch súvisiacich s kryptomenami

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo novú správu o zločinoch súvisiacich s kryptomenami

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo ďalšiu správu o zločinoch súvisiacich s kryptomenami. Dokument doplnil odporúčania na právnu reformu. Bola vytvorená aj sieť expertov, ktorí majú v tejto problematike poradiť.

0 komentárov

Newsletter news

Nová správa americkej vlády

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo svoju najnovšiu správu v reakcii na marcové výkonné nariadenie prezidenta Joea Bidena o rozvoji trhu s digitálnym obsahom. Úrady tiež oznámili vytvorenie siete koordinátorov (DAC) „na podporu úsilia ministerstva bojovať proti rastúcej hrozbe, ktorú predstavuje nezákonné používanie digitálnych aktív“.

Správa s názvom „Úloha orgánov činných v trestnom konaní pri odhaľovaní, vyšetrovaní a stíhaní trestných činov súvisiacich s digitálnym obsahom“ dopĺňa júnovú správu o medzinárodnej spolupráci pri presadzovaní práva.

Nová správa charakterizuje kriminálne využívanie digitálnych aktív so zameraním na nevymeniteľné tokeny (NFT) a decentralizované financovanie (DeFi) a potom sa zaoberá snahami rôznych federálnych ministerstiev a agentúr bojovať proti kriminalite s digitálnymi aktívami. Odporúča rôzne opatrenia na zvýšenie úsilia v oblasti presadzovania práva.

amerika btc

Zmeny v zákone

Prioritnými návrhmi úradov je rozšírenie ustanovení proti prepadnutiu rozšírením definície „finančnej inštitúcie“ v platných zákonoch, zmenou Trestného zákona, pokiaľ ide o nelicencované spoločnosti na prevod peňazí, a predĺžením premlčacej doby pre niektoré trestné činy.

Správa navrhuje aj zmeny v uchovávaní a zabezpečovaní dôkazov a odporúča sprísnenie pokút a ďalšie zmeny v zákone, najmä v zákone o bankovom tajomstve. Odporúča tiež „primerané financovanie“ jej úsilia vrátane stimulov pre zamestnanosť a zmien v politike prijímania zamestnancov.

DAC bol spustený pod vedením Národného tímu pre presadzovanie kryptomien, orgánu založeného vo februári. Sieť mala prvé stretnutie 8. septembra. Iniciatívu koordinuje viac ako 150 federálnych prokurátorov z kancelárií ministerstva spravodlivosti USA. Očakáva sa, že bude „primárnym rezortným fórom“ na poskytovanie školení a poradenstva pri vyšetrovaní a stíhaní trestných činov súvisiacich s digitálnym obsahom. Členovia DAC sú určení ako experti na digitálny obsah svojej kancelárie. Podľa všetkého dostanú na túto rolu špeciálne školenie.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár