Americká ministerka financií Janet Yellenová chváli kryptomeny

od Simona

Ministerka financií USA Janet Yellenová pre CNBC’s Squawk Box povedala, že vidí „výhody kryptomien“.

Janet Yellen chváli digitálne meny

Janet Yellen, 78. ministerka financií Spojených štátov, vystúpila v piatkovej najvyššej biznis show, Squawk Box CNBC. Odpovedala na množstvo otázok súvisiacich s rozvojom sektora obnoviteľných zdrojov energie v podmienkach ruskej ekonomickej izolácie, rastúcej inflácie a kryptomien.

Uvedomujúc si technologický a spoločenský pokrok na trhu s kryptomenami za posledných pár rokov, Yellen prekvapila divákov priateľskejším tónom, keď hovorila o digitálnych menách. Podľa jej názoru kryptomeny „teraz zohrávajú významnú úlohu ani nie tak v transakciách, ale v investičných rozhodnutiach mnohých Američanov“.

„Existujú výhody kryptomien a vieme, že inovácie v platobnom systéme môžu byť dobré,“ dodala.

Yellen však chcela vyjadriť aj určité obavy o finančnú stabilitu trhu. Spomenula potrebu ochrany investorov a využívanie digitálnych aktív na nelegálne účely.

digitálne aktíva v Rusku

Náhla zmena názoru

Koniec koncov, Yellenovej prístup k digitálnym aktívam sa výrazne zmenil. Stojí za to citovať jej komentáre, ktoré zazneli vo februári 2021, keď hovorila o kryptomenách.

„Vidím prísľub týchto nových technológií, ale vidím aj realitu, povedala a vymenovala problémy v jej očiach súvisiace s digitálnymi menami, pranie špinavých peňazí, obchodovanie s drogami a financovanie terorizmu.“

Postoj Bieleho domu ku kryptomenám sa však mení. Začiatkom tohto mesiaca prezident Joe Biden vydal výkonný príkaz o digitálnych menách. V praxi môže pomôcť rozumne regulovať trh.

Americké úrady sa rozhodli pre akési zjednotenie všetkých regulačných orgánov, ktoré spoločne navrhnú rámec trhu s kryptomenami, ktorý bude pre investorov priaznivý a prospešný pre rozvoj technológií.

Vedúci predstavitelia priemyslu tento krok vo veľkej miere chválili a poukázali na príležitosti, ktoré by sa im v budúcnosti mohli otvoriť. Počas tohto obdobia samotná Yellen uviedla, že by to mohlo „priniesť významné výhody pre národ, spotrebiteľov a podniky“.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár