Americká kongresmanka Norma Torres je presvedčená, že probitcoinová politika Salvádoru je „hazard“

Americká kongresmanka Norma Torres je presvedčená, že probitcoinová politika Salvádoru je „hazard“

od Martin

Americká kongresmanka Norma Torresová predložila v Senáte návrh zákona, ktorý sa má pozrieť na legislatívu Salvádoru na uznanie bitcoinu ako zákonného platidla.

Bitcoin ako platobný prostriedok je hazard!

Torres uviedol, že „Adopcia bitcoinu v Salvádore nie je zámerným prijatím inovácií, ale nedbanlivým hazardom, ktorý destabilizuje krajinu.“

Zákon o Kongrese vyžaduje, aby ministerstvo zahraničných vecí a vedúci ďalších federálnych oddelení a agentúr USA vyšetrili prijatie bitcoinu v Salvádore a informovali Kongres do 60 dní od nadobudnutia účinnosti zákona.

Stojí za to dodať, že obavy zo salvadorskej iniciatívy na zvýšenie adopcie bitcoinov sú opodstatnené. Aspoň z pohľadu federálnej vlády USA.

Vo februári americký senátor Jim Risch povedal, že „táto nová politika by mohla oslabiť politiku sankcií USA, čím by sa posilnili aktéri ako Čína a skupiny organizovaného zločinu“.

Senátor Bill Cassidy tvrdí, že „uznanie bitcoinu v Salvádore ako oficiálnej meny otvára dvere kartelom prajúcim špinavé peniaze a podkopáva záujmy USA“.

„Ak chcú USA bojovať proti praniu špinavých peňazí a zachovať úlohu dolára ako svetovej rezervnej meny, musíme to riešiť priamo,“ dodala.

Bitcoin a tradičné bankovníctvo

Zdá sa, že väčšina amerických zákonodarcov je, žiaľ, ďaleko pozadu v chápaní bitcoinu a priemyslu kryptomien. V skutočnosti sú to banky, ktoré umožňujú pranie špinavých peňazí. Napríklad v roku 2010 Wells Fargo umožnil mexickému drogovému kartelu preprať až 378 miliárd dolárov.

O dva roky neskôr Spojené štáty udelili HSBC pokutu 1,9 miliardy dolárov po tom, čo sa dozvedeli, že spoločnosť umožnila pranie stoviek miliónov dolárov od teroristov a drogového kartelu.

V roku 2018 zaplatil popredný americký inštitucionálny bankový gigant JP Morgan pokutu 5,3 miliardy dolárov za porušenie sankcií proti Kube a Iránu. Banka to urobila … 87 krát.

Môžete teda vidieť, že americké úrady by mali hľadať spôsoby, ako lepšie opraviť bankový systém, a nie sa zameriavať na kryptomeny. O to viac, že ​​blockchain zaručuje veľkú transparentnosť pri prevode financií.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár