Americká burza FTX spustila trh Solana NFT Marketplace

od Martin Tkáč

Trh Solana NFT Marketplace bol oficiálne spustený, hlási FTX prostredníctvom príspevku zdieľaného na Twitteri 12. októbra. Všetky položky alebo zbierky NFT na novej platforme budú založené na blockchaine Solana. Tiež boli oznámené plány na servis tokenov na báze ethereum.

Trhovisko Solana NFT je k dispozícii na @ftx_us!

Ako vložiť NFT na FTXUS:

Nová platforma pre NFT

Severoamerická pobočka populárnej burzy FTX.US umožní používateľom vytvárať, ukladať a obchodovať s NFT tokenmi na trhu, ktorý je integrovaný s platformou FTX.
Platforma bude účtovať províziu 2% kupujúcemu aj predajcovi za každú transakciu spolu s poplatkom 1 dolár za rozbitie alebo zaradenie nového NFT.

Všetky tokeny na platforme budú používať protokol Metaplex Solana. To dáva malú nádej, že tieto tokeny budú kompatibilné s inými poprednými platformami.

Vzhľadom na americké predpisy bude FTX dôsledne overovať, či sú splnené požiadavky KYC na obchodovanie s NFT, ktoré nie sú požadované na iných trhoch, ako je OpenSea. To môže okrem iného odradiť umelcov, ktorí si želajú zostať v anonymite pri propagácii svojho diela.

FTX prijíma bankové prevody a kreditné karty na nákup NFT a novovytvorené tokeny je možné predávať v USD, SOL a ETH. Zakladateľ FTX a Solana Sam Bankman-Fried zatiaľ neuviedol dôvod, prečo je systém založený výlučne na Solane.

Brett Harrison, prezident FTX.US, povedal:

Po starostlivom skúmaní ekosystému NFT sme sa rozhodli vytvoriť vyhradenú platformu NFT na FTX USA. Má rozsiahly prienik do popkultúry, ale stále mu chýba platforma, ktorá poskytuje ľahký prístup a prístup k bežnej verejnosti.

Harrison tiež uviedol, že teraz je k dispozícii asi 40 zo 70 overených zbierok.

1 / Niektoré rýchle aktualizácie NFT:
-40 z približne 70 našich overených zbierok je viditeľných. Ak ste overení a ešte nie ste na trhu, stačí, aby ste vy a vaša komunita vložili svoje NFT. Automaticky pre vás vytvoria a naplnia overenú stránku zbierky!

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár