Americká banka umožňuje vkladať kryptomeny

od Martin Tkáč

Rok potom, čo úrady v USA povolili bankám ponúkať služby súvisiace s trhom s kryptomenami, americká banka teraz poskytne svojim inštitucionálnym klientom službu vkladania digitálnych mien pomocou neho.

Americká banka sa otvára kryptomenám

US Bank, piata najväčšia retailová banka v USA, spúšťa službu dôveryhodnosti kryptomeny. Bude k dispozícii správcom fondov a veľkým inštitúciám. Správa prišla z CNBC.

Médiá odhalili, že americká banka spolupracuje s New York Digital Investment Group (NYDIG) na poskytovaní služieb vkladu bitcoinu, litecoinu a bitcoin cash. V blízkej budúcnosti bude zavedená podpora pre ďalšie kryptomeny, ako je ethereum.

Nová iniciatíva prichádza rok po tom, čo Úrad menových kontrolórov (OCC), nezávislý úrad amerického ministerstva financií vydal dokument, ktorý domácim bankám umožňoval ponúkať službu úschovy aktív kryptomeny.

Gunjan Kedia, senior riaditeľ v oddelení správy aktív US Bank, uskutočnil prieskum medzi najväčšími klientmi spoločnosti z hľadiska ich záujmu o kryptomeny. Jeho výsledky ukázali rastúci záujem o služby digitálneho obsahu.

Okrem toho zákazníci chceli, aby banka „konala rýchlo“, pretože takéto služby už poskytovali iné finančné inštitúcie. Kedia tiež zistila, že niekoľko zákazníkov si už kúpilo bitcoiny a ďalšie digitálne aktíva.

Naši klienti berú potenciál kryptomien ako diverzifikovanej triedy aktív veľmi vážne. Neverím, že existuje dokonca jeden správca aktív, ktorý o tom v tejto chvíli neuvažuje, povedala Kedia v rozhovore pre CNBC.

Dopyt inštitucionálnych klientov po kryptomenách je vyšší ako kedykoľvek predtým

Americká banka tiež uviedla, že vklady budú k dispozícii inštitucionálnym správcom so súkromnými prostriedkami, ktorí sú registrovaní v USA alebo na Kajmanských ostrovoch.

Pripomeňme, že napríklad gigant z finančného trhu, Bank of America, je jednou z tých inštitúcií, ktoré si už všimli potenciál kryptomien. Ako uvádzajú priemyselné médiá, nadnárodná spoločnosť nedávno vydala správu s názvom „Digital Assets Primer“, ktorá naznačuje, že digitálne aktíva sa rozrástli natoľko, že sú „príliš veľké na to, aby ich bolo možné ignorovať“.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár