Platby kryptomenou v Amazone?

od Martin Tkáč

Uverejňovanie pracovných príležitostí raz za čas odštartuje príval zvedavosti v krypto priestore, pretože pozorovatelia priemyslu chcú vedieť, či je nová mega korporácia ako Apple alebo Facebook nastavená na prijímanie platieb kryptomenou.

Stalo sa tak dnes v spoločnosti Amazon, ktorá nedávno uviedla zoznam pracovných pozícií pre vedúceho produktu digitálnej meny a blockchainu, aby vytvorila víziu a plán nových platobných produktov.
Následné vyhlásenie hovorcu Amazonu,  rozdúchalo plamene naznačením, že najväčší online maloobchod na svete aktívne uvažuje o povolení platieb kryptomenou.

„Inšpirujeme sa inováciami, ktoré sa dejú v priestore kryptomeny a skúmame, ako by to mohlo v Amazone vyzerať,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Veríme, že budúcnosť bude postavená na nových technológiách, ktoré umožňujú moderné, rýchle a lacné platby a dúfame, že túto budúcnosť prinesieme zákazníkom Amazonu čo najskôr.“

Prieskum môže pre obrovskú spoločnosť s takmer neobmedzenými zdrojmi a tisíckami zamestnancov znamenať veľa vecí. Predovšetkým vedúci produktu Digital Currency and Blockchain Product Lead by mal mať pri zverejnení pracovného miesta skúsenosti v oblasti kryptomien, digitálnych mien centrálnych bánk a distribuovaných účtovných kníh.

Očakáva sa tiež, že nový zamestnávateľ „získa buy-in vodcu a investície do nových schopností“ a vyvinie „začiatočnú stratégiu“. Všetko naznačuje, že spoločnosť sa vážne zaoberá tým, čo jej kryptomena môže ponúknuť.

KLIKNI SEM!

Amazon v minulosti urobil prvé kroky v krypto svete

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Amazon Web Services, dcérska spoločnosť cloudovej platformy spoločnosti, inzerovala pozíciu vedúceho produktu pre jej dlhotrvajúci Amazon Managed Blockchain, ktorý sa stará o hosting a hardvér pre vývojárov, ktorí chcú zabudovať do Hyperledger Fabric alebo Ethereum.

Toto zverejnenie predovšetkým naznačilo preferenciu žiadateľov so skúsenosťami s decentralizovaným financovaním (DeFi), čo naznačuje, že AWS by mohla budovať nové možnosti protokolov, ktoré využívajú blockchain na ponúkanie finančných produktov bez sprostredkovateľov.

Tím spoločnosti Advertising FinTech spoločnosti Amazon tiež hľadal vedúceho softvérového inžiniera, ktorý pracuje na „systémoch finančnej knihy, fakturácie a zmierenia s cieľom zabezpečiť transparentnosť údajov o nadnárodných finančných údajoch“.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár