Amazon popiera fámy o prijatí platieb v BTC

od Martin Tkáč

Amazon tvrdí, že nedávne špekulácie o tom, že ako obchodná platforma je teraz pripravená na spracovanie bitcoinových platieb, sú nepravdivé. V rozhovore pre agentúru Reuters hovorca spoločnosti dodal, že v súčasnosti neexistujú konkrétne plány pre BTC. Uviedol však, že myšlienka využívania platieb kryptomenami nie je do budúcna vylúčená..

Amazon nechce BTC?

Podľa článku agentúry Reuters z 27. júla zostáva Amazon naďalej spoločnosťou zaujímajúcou sa o odvetvie kryptomien, aj keď zatiaľ nemá konkrétne plány na pridanie digitálnych aktív do svojho platobného systému.

Napriek nášmu záujmu o trh BTC nie sú špekulácie, ktoré sa objavili okolo našich konkrétnych plánov kryptomeny skutočné.

Amazon hľadá odborníka na kryptomeny

22. júla zverejnil Amazon pracovnú ponuku na vedúce postavenie v digitálnych menách a blockchaine. O štyri dni neskôr, londýnske City AM, populárne obchodné noviny, publikovali článok, ktorý tvrdí, že Amazon sa „definitívne“ pripravuje na spracovanie bitcoinových platieb a spustenie natívneho tokenu. V pláne podľa všetkého bola aj integrácia platobného systému s ďalšími poprednými kryptomenami.

„Nejde len o to, aby ste v budúcnosti niekedy dosiahli kroky na nastavenie platobných riešení pre kryptomeny – je to úplná, dobre diskutovaná a neoddeliteľná súčasť budúceho mechanizmu Amazonu,“ uviedol zdroj z agentúry City AM.

V dôsledku klebiet sa cena BTC zvýšila na zhruba 40 000 dolárov. V súčasnosti však prebieha mierna korekcia nedávnych ziskov. Bitcoin klesol na 37 000 dolárov a ETH na zhruba 2 200 dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár