Alibaba zverejnila oznámenie o svojom NFT. O chvíľu neskôr táto správa zmizla

od Simona

Alibaba Cloud zrazu predstavila nové riešenie založené na NFT. Toto je zaujímavá správa. Až na to, že všetky zmienky o tejto iniciatíve boli zo siete rýchlo odstránené.

NEWSLETTER okrypte.sk

NFT spoločnosti Alibaba prichádzajú a odchádzajú

Podľa vymazaného príspevku na Twitteri by nové trhové riešenie spoločnosti pre NFT zahŕňalo infraštruktúru „webhostingu, digitálneho marketingu a doručovania obsahu“. V súčasnosti už nie je uvedená na webovej stránke spoločnosti ani na jej sociálnych sieťach.

V tejto chvíli sú dôvody na odstraňovanie príspevkov na sociálnych sieťach a akýchkoľvek noviniek z webovej stránky spoločnosti nejasné. Zatiaľ čo obchodovanie a ťažba kryptomien je v Číne zakázaná, okolo NFT existuje sivá regulačná oblasť.

Napriek tomu poslednému bolo podľa South China Morning Post (SCMP) riešenie Alibaby určené pre zákazníkov mimo pevninskej Číny.

SCMP tiež uviedol, že spoločnosti spojené s Alibabou, ako napríklad Ant Group a Tencent Holdings, už predtým podnikli kroky, aby sa vyhli akejkoľvek potenciálnej regulačnej reakcii na ich nápady NFT tým, že svoje verejne obchodované tokeny označili za „digitálne zberače“. Ponúkajú sa na súkromných blockchainoch a predávajú a kupujú sa za čínsku fiat menu.

Alibaba Cloud sa stále chváli riešením zameraným na metaverse, ktoré je uvedené na jej webovej stránke. Spoločnosť tiež ponúka vzdialené vykresľovanie, analýzu údajov a umelú inteligenciu, ako aj blockchain v rámci Alibaba Cloud Blockchain.

wsj NFT

Pozor na NFT!

V apríli Čínska asociácia bankovníctva, China Internet Finance Association a China Securities Association vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom varovali verejnosť pred investíciami do NFT kvôli „skrytým rizikám“, ktoré sú vlastné týmto druhom aktív. Tiež sa poznamenalo, že firmy by nemali zaobchádzať s NFT ako s inými finančnými produktmi, ako sú cenné papiere alebo drahé kovy.

Okrem toho v marci čínski giganti sociálnych médií ako WeChat a WhaleTalk aktualizovali svoje zásady, aby obmedzili alebo odstránili platformy NFT zo svojich sietí. Odvolávali sa na nedostatočnú právnu jasnosť a obavy z vládnej represie. Peking však stále nevydal úplný zákaz pre tento sektor.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár