Alibaba uvádza na trh NFT obchodovanie s autorskými právami

od Martin Tkáč

Medzinárodná čínska spoločnosť Alibaba Group Holding spustila nový trh s nevymeniteľnými tokenmi (NFT). Bude slúžiť na predaj ochranných známok. Toto trhovisko vytvorí pre tvorcov nové príležitosti na predaj licencií na duševné vlastníctvo.

Trh NFT pre spisovateľov, hudobníkov, výtvarníkov a tvorcov

Nový trh NFT dostal názov „Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade“ a je dostupný na aukčnej platforme Alibaba.

NFT spustený prostredníctvom platformy bude vysielaný na blockchaine s názvom „New Copyright Blockchain“. Nový autorský blockchain je platforma centrálne spravovaná Výborom pre autorské práva Sichuan Blockchain Association.

Publikácia Alibaba South China Morning Post (SCMP) v utorok informovala, že trh bude zameraný predovšetkým na spisovateľov, hudobníkov, výtvarníkov a vývojárov hier.

Tento trh už funguje a je hostiteľom niekoľkých nevymeniteľných tokenov. Prvé NFT budú vydražené budúci mesiac. Aby mohli používatelia predkladať ponuky, musia na platformu vložiť 500 juanov (približne 77 dolárov). Počiatočná cena pre každú aukciu bola stanovená na 15 dolárov.

Ľudia, ktorí predkladajú ponuky na NFT, si ich budú môcť pozrieť prostredníctvom aplikácie peňaženky Bit Universe, ktorá je integrovaná s webom WeChat. Reportér SCMP Josh Ye v komentári k novému trhu tweetoval:

Skupina Alibaba otvorila nový online trh s digitálnymi aktívami obchodovanými prostredníctvom blockchainu podporovaného provinčnou vládou S‘ -čchuanu, čo predstavuje ďalší vpád do blockchainovej technológie a obchodu NFT čínskymi spoločnosťami Big Tech.

Väčšina NFT na platforme zatiaľ neuvádza, na aké práva majú kupujúci právo. Navyše nevyberateľný token Star Wars sa nezdá byť úplne legálny. Nemá licenciu na používanie ochrannej známky.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár