Alex Mashinsky: Bitcoin tento rok stúpne na 160 000 dolárov

od Martin Tkáč

Alex Mashinsky, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Celsius, centralizovanej platformy na požičiavanie kryptomien, uviedol, že bitcoin môže tento rok stúpne na 160 000 dolárov.

Alex Mashinsky: BTC bude každý po 160 000 dolárov

Aj keď sa cena bitcoinu (BTC) stále pohybuje okolo 30 000 dolárov, odborníci v odbore stále tvrdia, že dlhodobý obchod vyzerá veľmi dobre.

Alex Mashinsky, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Celsius, na konferencii Bitcoin 2021 v Miami povedal, že verí, že bitcoin tento rok dosiahne 160 000 dolárov.

Poznamenal tiež, že trh s kryptomenami musel prejsť aktuálnou korekciou potom, čo BTC vzrástol na viac ako 60 000 dolárov.

Keď idete príliš vysoko a príliš rýchlo, ste povinní naprávať. Moje tweety môžete vidieť v marci aj vo februári: „Budeme mať poklesky, urobíme nápravu.“ Predpovedal som 30 000 dolárov. Bitcoin je ako jar (…). Príliš veľa ľudí sa stalo chamtivými, uviedol.

Elon Musk manipuluje trhom

Okrem diskusie o aktuálnej cene bitcoinu sa Mashinsky vyjadril aj k nedávnym tweetom Elona Muska o kryptomene. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla podľa neho vôbec nepomáha komunite kryptomien a manipuluje trhom. Následne poznamenal, že Musk je jednoducho „turista“ v krajine kryptomien.

Okrem toho dodal, že Tesla prijímajúca platby bitcoinom môže byť pre Muska prínosom, ale nie pre spotrebiteľov.

Ak je najbohatší človek na svete ochotný obchodovať s bitcoinmi za spoločnosť Tesla, musíte si položiť otázku, kto má dobrý obchod? V okamihu, keď si kúpite túto Teslu, má nižšiu hodnotu ako to, čo ste za ňu zaplatili, ale hodnota bitcoinu bude stále stúpať. Takže táto dohoda je pre Elona dobrá, ale nie dobrá pre vás, povedal.

Celsius presúva svoje podnikanie do USA

Roni Cohen Pavon, finančný riaditeľ spoločnosti Celsius, zase povedal, že spoločnosť presunie svoje podnikanie z Veľkej Británie do USA. Očakáva sa, že sa tak stane v nasledujúcich mesiacoch.

Podľa Cohena Pavona je presun do USA spôsobený regulačnou neistotou vo Veľkej Británii.

„Dospeli sme k záveru, že Spojené kráľovstvo nie je pre Celsia najstabilnejším miestom z hľadiska regulácií a geopolitického výhľadu,“ uviedol.

Hoci má Celsius v USA fyzickú kanceláriu od roku 2019, Cohen Pavon vysvetlil, že z Celsia sa teraz stane spoločnosť s ručením obmedzeným.

Rozsah našich služieb sa nezmení – teraz sme iba LLC namiesto spoločnosti Celsius Network Limited – dodal.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár