Album NFT od Muse sa stal vo Veľkej Británii hitom

Kapela Muse sa práve zapísala do hudobných dejín. Všetko kvôli „Will Of The People“. Toto je prvý hudobný album v histórii, ktorý distribuuje technológiu NFT a zároveň sa stal číslom jeden v Spojenom kráľovstve.

od Simona

Newsletter news

Muse a NFT

Limitovaná edícia „Digital Pressing“ „Will Of The People“ bola vytvorená v spolupráci s Warner Music UK a Serenade, hudobným trhom šetrným k životnému prostrediu Web3. Je to tiež vôbec prvý album NFT, ktorý sa dostal na prvé miesto britského rebríčka.

Okrem toho má NFT Muse obmedzenú ponuku. Z albumu v tomto formáte vzniklo len 1000 digitálnych kópií. K nahrávkam pribudol obal v podobe grafického súboru vo vysokom rozlíšení. Tím to celé digitálne podpísal, čím sa zdôraznila autenticita súborov.

Martin Talbot, generálny riaditeľ spoločnosti Official Charts Company, už opísal NFT ako „vzrušujúci nový formát“ a povedal, že verí, že tokeny budú hrať dôležitú úlohu v hudobnom priemysle a budú v rebríčkoch ešte mnoho rokov.

Siedmy bestseller Muse

Pre Muse, trojčlennú devonskú kapelu, ktorú tvoria spevák Matt Bellamy, basgitarista Chris Wolstenholme a bubeník Dominic Howard je to ďalší veľký kariérny úspech. Skupina umiestnila v britských hitparádach už svoj siedmy album.

Will Of The People sa predáva skvele. Ide o deviate štúdiové vydanie kapely, ktoré vyšlo 26. augusta 2022 vo vydavateľstvách Warner Records a Helium-3. Úspech disku je prekvapivý, pretože štylisticky je miestami dosť eklektický. Niektorí kritici tiež zdôrazňujú inšpiráciu Queen.

Muse sa teraz môže počítať medzi skupiny ako The Killers a The Prodigy, ktoré sa môžu pochváliť aj siedmimi albumami, ktoré sa dostali na prvé priečky hitparád.

Nový album propaguje okrem iného singel „Won’t Stand Down“ vydaný 13. januára 2022, ktorý naznačil návrat kapely k tvrdšiemu hraniu. Muse tiež vydali singel s názvom „Compliance“. Videoklip k piesni bol inšpirovaný filmom „Looper – Time Loop“ a bol natočený v Poľsku.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár