Alameda a Cumberland získali takmer 55 % USDT

od Martin Tkáč

Podľa najnovšieho výskumu, ktorý zverejnil nezávislý kryptomenový obchod Protos, sú dve spoločnosti zodpovedné za nákup dvoch tretín celkovej ponuky USDT od svojho vzniku.

Alameda Research a Cumberland Global doteraz získali najmenej 60,3 miliardy USD zo 108,5 miliardy odchádzajúce prevody Tether medzi rokom 2014 a 31. októbrom 2021.

Väčšina z tohto objemu, čo predstavuje 49,2 miliardy USD (60 % z celkovej ponuky Tether), bola získaná len v roku 2020. Ide o obdobie, kedy záujem o kryptomeny rapídne vzrástol.

Najbližší konkurenti spoločností z hľadiska príjmu USDT z trezorov Tetheru, ako napr. Binance, Bitfinex, Nexo Finance počas tejto doby tiež získali niekoľko stoviek miliónov jednotiek tejto kryptomeny.

Tvorcovia trhu profitujú z dodávania stabilných coinov krytých dolárom na centralizované burzy, ako sú Binance, Huobi, FTX, Poloniex atď. To zabezpečuje likviditu pre ich rôzne obchodné páry USDT.

Alameda Research na čele USDT

Alameda Research vedie cestu ako jediný subjekt, ktorý dostal najväčšiu dodávku USDT. Spoločnosť, ktorú založil 29-ročný Sam Bankman-Fried v roku 2017, získala 36,7 miliardy dolárov, čo je takmer tretina ponuky stablecoinov. Zaujímavosťou je, že 31,7 miliardy USD z celkovej sumy sa vyzbieralo len v minulom roku.

Alameda Research je materskou spoločnosťou populárnej kryptomenovej burzy FTX a obchodná platforma bola najväčším príjemcom distribúcie USDT spoločnosťou Alameda. Podľa Protosa Alameda do dnešného dňa poslala FTX takmer 30,1 miliárd USD v USDT.

Alameda tiež darovala 2,1 miliardy USD, 1,7 miliardy USD a 115 miliónov USDT na svoje účty Binance, Huobi a OKEx. Zvyšných 705 miliónov dolárov bolo zaslaných na adresu, ktorá nesúvisí so žiadnou burzou.

A čo Cumberland?

Spoločnosť Cumberland, ktorá bola spustená v roku 2014, bola založená ako dcérska spoločnosť DRW obchodujúca s kryptomenami. Spoločnosť doteraz získala 23,7 miliardy dolárov, z čoho len minulý rok vyzbierala 17,6 miliardy dolárov.

Z celkových USDT prijatých Cumberlandom bolo 18,7 miliardy USD odoslaných Binance. Poloniex a Bitfinex získali 131,5 milióna USD a 9 miliónov USD.

Huobi a OKEx dostali od Cumberlandu spolu 30 miliónov dolárov. Zvyšných 4,9 miliardy dolárov bolo zaslaných na adresu, ktorá nepatrí žiadnej burze.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár