Aký je osud baníkov Ethereum po prechode siete na PoS?

Aký je osud baníkov Ethereum po prechode siete na PoS?

od Martin

Ethereum je jednoznačne najobľúbenejšia kryptomena medzi ťažiarmi GPU. S prechodom siete na model ťažby Proof-of-Stake vyvstáva otázka, čo budú baníci čoskoro robiť so svojou ťažobnou silou.

NEWSLETTER okrypte.sk
Prežije ťažba GPU krízu?

Baníci ETH čoskoro – pravdepodobne od augusta – nebudú môcť ťažiť ETH pomocou ťažobných zariadení.

Éra po the Merge – t. j. prechod z PoW na PoS nebude pre ťažiarov ľahké, ale nemyslím si, že je to také zlé. V prvom rade sa domnievam, že úloha baníkov je dosť zanedbávaná.

Keď bitcoin ešte nebol obchodovateľný, adopciu mali na starosti ťažiari… Nemôžeme vylúčiť možnosť, že The Merge nesplní funkciu a Ethereum sa vráti do PoW

– hovorí Mark d’Aria z BitPro.

Bolo by však naivné počítať s tým, že vývojári Etherea implementujú prechod na PoS, ak si nie sú istí, že projekt bude úspešný. Uvažujme teda, čo sa stane s éterovými baníkmi „proof-of-work“.

Bryan Myint, hlavný riaditeľ poradenstva pre Republic Crypto, pre CryptoSlate povedal, že „trh vyvinie ďalšie spôsoby implementácie blockchainového konsenzu a podpornej infraštruktúry pomocou PoW na vyriešenie tejto medzery.“

Jeden takýto spôsob navrhuje napríklad Stephen Ross, hlavný inžinier infraštruktúry v Republic Crypto. Ide o Livepeer – decentralizovanú sieť na prekódovanie videa postavenú na blockchaine Ethereum. Využíva otvorenú video infraštruktúru, ktorá umožňuje platené vysielanie a streamingové služby.

ethereum banici pow

My sa len tak ľahko nevzdáme!

Bez ohľadu na vyššie uvedené, mnohí baníci stále obhajujú ťažbu kryptomien pomocou GPU. Nicehash naznačil, že „prechod Etherea na PoS by neznamenal jeho koniec“

Stále existuje veľa zaujímavých projektov proo-of-stake, na ktoré môžu baníci nasmerovať svoje hashovacie schopnosti

– dodáva

Vyššie uvedený d’Aria tiež tvrdí, že baníci GPU budú musieť chvíľu počkať, kým bude existovať životaschopná alternatíva k súčasnému ETH. S prechodom z Etherea na PoS čelia veľmi ťažkým časom. Ziskovosť ich investícií nepochybne klesne na nízke úrovne.

Nicehash však už propaguje alternatívy k ETH. Ide napríklad o ravencoin. Ak sa napríklad hash siete ravencoinov zvýši 500-krát, bude to jedno z najbezpečnejších aktív na trhu.

Ak by cena stúpla o podobnú sumu, ravencoin by sa mohol stať novým Ethereom. To isté je možné pre každú mincu, ktorú je možné ťažiť na GPU.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár