Aktualizácia Ethereum 2.0 Altair je k dispozícii!

od Martin Tkáč

27. októbra Raul Jordan, hlavný vývojár Etherea, oznámil, že aktualizácia Altair bola úspešne zavedená do Beacon Chain. Toto je ďalší veľký krok k úplnému spusteniu Etherea 2.0.

Prvý upgrade siete v reťazci Ethereum proof-of-stake Altair, bol úspešný! Som naozaj hrdý na vývojárov rockových hviezd, od ktorých sa môžem učiť v @prylabs, a na všetkých, ktorí sú zapojení do Etherea, vďaka ktorým sa to stalo.

Aktualizácia prichádza takmer rok po aktivácii Beacon Chain a zavedení stakingu. Vývojár klienta Ethereum Preston Van Loon komentoval najnovší míľnik takto:

Finalita bola neprerušená a účasť v prvej Altairovej epoche klesla až na 93,3 % (presné číslo bude potvrdené). Účasť je teraz nad 95 %.

Podľa vyhlásenia Ethereum Foundation (EF) zo začiatku tohto roka je Altair aktualizáciou, ktorá zavádza ľahkú klientsku podporu, drobné vylepšenia tipov a účtovanie nečinnosti validátora.

V blízkej budúcnosti nenastanú žiadne zásadné zmeny tohto blockchainu, až po tzv fáze „fúzie“, ktorá má vstúpiť do platnosti v prvom alebo druhom štvrťroku 2022. V tomto bode bude existujúci blockchain Ethereum 1.0 integrovaný do reťazca ETH 2.0.

Čo bolo predtým?

5. augusta vstúpil do platnosti londýnsky hard fork podľa plánu. Predstavila dlho očakávaný návrh EIP 1559. Zástancovia Etherea nazvali EIP-1559 „deflačným spínačom“. Spaľuje základné poplatky, čím znižuje zásobu ETH v obehu.

Odvtedy sa spálilo viac ako 660 000 ETH, čo by pri dnešných cenách malo hodnotu takmer 3 miliardy dolárov.

Kumulatívne spálených 660 000 $ ETH! 🔥 (2 803 567 800 USD)

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár