Ako silná je hranica ceny Bitcoinu?

od Martin Tkáč

Nestabilných pár týždňov trhu s kryptomenami vnieslo strach do myslí onvestorov, z ktorých mnohí neočakávali krátkodobý výpredaj.

Zatiaľ čo cena Bitcoinu je v čase písania článku na úrovni 49 000 dolárov, výskum z Chainalysis naznačuje, že minimálna cena Bitcoinu je silnejšia ako kedykoľvek predtým.

Philip Gradwell, hlavný ekonóm spoločnosti Chainalysis vysvetlil, že spodnú hranicu týchto nedávnych cenových výkyvov možno určiť analýzou cenovej úrovne, pri ktorej rôzne typy investorov vstúpili na trh.

zdroj: Chainanalysis

Gradwell zistil, že investori, ktorí od konca novembra 2020 získali najmenej 1000 BTC, kúpili 1,7 milióna BTC za priemernú cenu 35 000 dolárov za Bitcoin.

„Nedávna ochota investorov kupovať Bitcoin na tejto cenovej hladine pravdepodobne kladie dôraz na cenu Bitcoinu minimálne na úrovni 35 000 dolárov,“ pokračoval analytik.

Trh sa podľa neho od konca novembra radikálne zmenil. Predtým mali väčší investori 1 milión BTC pri priemernej nákupnej cene 14 800 dolárov.

Hlavný ekonóm dodal: „Cena je oveľa silnejšia ako kedykoľvek predtým.“

Gardwellova analýza môže byť podporená nedávnou správou spoločnosti CoinMetrics. Spoločnosť zaoberajúca sa analýzou kryptotrhu zistila, že on-chaim indikátory vykazujú „resetovanie“ kľúčovej metriky, čo má pozitívny dopad na Bitcoin.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár