Ako sa BTC veľryby a drobní investori správajú na súčasnom medvedom trhu

Cena Bitcoinu je už takmer rok v klesajúcom trende. Aké je správanie sa veľrýb kryptomien a retailových investorov v súčasných podmienkach na trhu?

od Martin Tkáč

Newsletter news
Po dosiahnutí rekordného maxima 69 000 USD v novembri cena bitcoinu klesla takmer o 70 % za jeden rok. V čase písania tohto článku sa pohybuje okolo 20 200 dolárov.

Kryptomenové veľryby predávajú bitcoiny

Podľa údajov Santiment sa veľryby kryptomien od minulého roka zbavujú svojich bitcoinov, zatiaľ čo maloobchodníci ich zbierajú. Veľryby tvorili v októbri 2021 takmer 50 % ponuky bitcoinov. Postupne sa zbavujú svojich zdrojov.

Modrá čiara v grafe nižšie predstavuje peňaženky držiace medzi 100 a 10 000 bitcoinmi. Oproti minulému roku je v postupnom poklese. Kryptomenové veľryby predstavujú 45 % ponuky bitcoinov v porovnaní s 50 % v predchádzajúcom roku.

Veľké ťažobné spoločnosti ako Core Scientific už kapitulovali. Podľa americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) klesli v októbri 2022 len na 24 BTC.

Naopak, zdá sa, že maloobchodníci nakupujú kryoptomeny od veľrýb. Červená čiara zobrazuje peňaženky, ktoré majú od 0,01 do 10 BTC, t.j. maloobchodníkov. Maloobchodníci vlastnili 14 % ponuky bitcoinu v októbri 2021 a teraz majú 15,80 % ponuky.

Červená čiara sa od októbra 2021 prudko zvýšila, zatiaľ čo modrá čiara klesá. To naznačuje, že maloobchodníci sa hrnuli, zatiaľ čo veľryby kryptomien boli dumpingové.

Zdroj: Santiment

Zdroj: Santiment

Ďalší predaj alebo čas na hromadenie?

Podľa správy Morgan Stanley nebolo 78% BTC nahromadených za posledných šesť mesiacov použitých v žiadnych transakciách. Ich priemerná rovnovážna cena sa pohybuje okolo 22 300 dolárov.

Stratégovia Morgan Stanley Sheena Shah a Kinji Steinmetz uvádzajú:

Takmer 1 rok na trhu s bitcoinmi. Väčšina tých, ktorí si kúpili bitcoiny v roku 2021, čelia veľkým stratám a zdá sa, že čakajú na nejaké rally, aby uzavreli svoju pozíciu. Rekordný počet bitcoinových jednotiek nebol za posledných 6 mesiacov použitý na žiadnu transakciu, teraz je to 78 % z celkového počtu a toto číslo stále rastie.

Čo to znamená, ak to trochu preženieme so zjednodušením, že tí, ktorí nakúpili / prijali Bitcoin pred viac ako 6 mesiacmi, sa držia svojich pozícií, pričom niektorí z nich pravdepodobne čakajú na rast cien. Pre zvyšných 22 % bitcoinových jednotiek držaných krátkodobejšími investormi, ktorí uskutočnili bitcoinové transakcie za posledných 6 mesiacov, odhady naznačujú, že ich priemerná rovnovážna cena je tesne nad 22,3 000 USD. dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár