Ako 12 ročný mladík zarobil 80 ETH za jeden deň s NFT?

od Martin Tkáč

Neobvyklá situácia sa odohrala vo svete kryptomien a konkrétnejšie v jeho podsektore nevymeniteľných tokenov. Benyamin Ahmed vytvoril svoju druhú zbierku NFT s názvom Weird Whales. 12-ročný mladík predal 3 350 veľrýb v 8-bitovom štýle za 0,025 ETH za kus za menej ako jeden deň. V čase tohto písania táto čiastka zodpovedá približne 248 000 dolárom.

Vytvorenie zbierky NFT spotrebovalo poplatky za plyn Ethereum 300 dolárov. Napriek tomu Ahmed dosahoval nadpriemerný zisk. Zvlášť pre 12-ročného.

Keď televízia CNBC vyspovedala mladého muža, zistilo sa, že za predaj na sekundárnom trhu získal aj províziu 30 ETH. Ahmed zarába 2,5% honorár za každý ďalší predaj. 30 ETH pri dnešných cenách má hodnotu okolo 93 000 dolárov.

Dvanásťročný mladík pre CNBC povedal:

Prvýkrát som sa o NFT dozvedel začiatkom tohto roka. NFT ma zaujal, pretože môžete ľahko previesť vlastníctvo NFT na blockchain.

 

Toto bol jeden z prvých NFT, ktoré som kedy videl. Jeden z priateľov môjho otca kúpil jeden za 5 figúrok. Okamžite ma to začalo fascinovať. 😲🙂👍 #NFT #NFTCommunity #nftcollectors

Prvá Ahmedova zbierka NFT: Minecraft Yee Haa

12-ročný sa najskôr pokúsil vytvoriť všetky diela a kód sám.

Podľa CNBC:

Jeho prvá zbierka NFT, ktorú spustil začiatkom tohto leta, pozostáva zo 40 farebných pixelových avatarov s názvom Minecraft Yee Haa, ktoré vytvoril potom, čo strávil príliš veľa hodín hraním Minecraftu.

Poschodie Minecraft Yee Haa nad 0,5 ETH. 👀👀

Môj pôvodný plán bol vytvoriť 10 000 z nich, ale potom som si uvedomil, aké ťažké je to robiť ručne a že ostatné projekty používajú skript #Python. 🤦‍♂️ #NFT #NFTCommunity #nftcollector

Kolekcia hrateľných avatarov Minecraft od spoločnosti NFT nezaznamenala okamžitý úspech. S rastúcou slávou Benyamina Ahmeda v priestore NFT sa však jeho práca stáva čoraz žiadanejšou.

Chlapec povedal pre Loop News:

Vytvoril som svoju prvú zbierku OpenSea len pre zábavu a potom som sa o ne začal viac zaujímať, keď sa začali objavovať BAYC a ďalšie návrhy avatarov. Hrám tiež veľa hier, takže vidím, že NFT môžu byť užitočné ako kože a kozmetika. Pre veľryby som sa chcel len hrať s pythonovým skriptom, ktorý generuje obrázky, nečakal som, že vyjdu také čisté a pekné!

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár