Akciový trh klesne o 50 %, čo spôsobí zánik strednej triedy, hovorí Todd „Bubba“ Horwitz

Po piatkovom prejave Jeroma Powella na výročnom ekonomickom sympóziu v Jackson Hole pokračujú vyjadrenia k aktuálnemu stavu na trhu. Hlavné akciové indexy, kryptomeny a drahé kovy odvtedy výrazne oslabili. Navyše, trh s digitálnymi aktívami zanechal viac ako 240 miliárd dolárov a index strachu a chamtivosti sa naďalej ponára do „extrémneho strachu“. Teraz hlavný stratég bubbatading.com Todd „Bubba“ Horwitz oznámil, že zvýšenie úrokových sadzieb Fedu povedie k úpadku strednej triedy v USA.

od Simona

Newsletter news

Nervozita na akciovom trhu a kryptomenách

Na akciovom trhu a kryptomenách opäť zavládol strach a neistota. Počas piatkového ekonomického sympózia v Jackson Hole predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell oznámil, že náprava americkej ekonomiky a kontrola súčasnej cenovej volatility potrvá „nejaký čas“.

Dodal tiež, že dôjde k „nejakej bolesti“ spôsobenej tvrdou politikou Fedu. Po jeho prejave vo Wyomingu zažila Wall Street poriadny rozruch. Počas piatkového záverečného zvonenia klesli všetky tri hlavné benchmarky (S&P 500, Dow Jones a Nasdaq Composite) o viac ako 3 %. Najviac strát zaznamenal Nasdaq, ktorý stratil 3,94 % zo svojej hodnoty. Sú to zároveň jeho najhoršie prehry od polovice júna.

Index S&P 500 klesol o 3,37 % a uzavrel deň na úrovni 4 057,66 bodu a Dow Jones Industrial Average stratil viac ako 1 000 bodov, teda približne 3,03 %. Stratový bol aj trh s drahými kovmi. Zlato a striebro na začiatku víkendu klesli z 1,13 % na 1,79 %. Platina sa voči americkému doláru znehodnotila o 2,38 % a paládium kleslo o 1,49 %.

Sektor digitálnych aktív bol tiež tvrdo zasiahnutý nedávnymi udalosťami a v posledných dňoch sa mu príliš nedarí. Trh s kryptomenami v piatok stratil 6 % a v sobotu popoludní klesol o ďalšie 4 %. Viac sme o tom písali tu.

Trhový stratég očakáva 50-60% zníženie akciových trhov

Mnohí stratégovia a analytici sa domnievajú, že ekonomická situácia sa čoraz viac vymyká spod kontroly. Tvrdia, že globálne trhy sa budú v najbližších rokoch len zhoršovať. Hlavný stratég Bubbatrading.com Todd „Bubba“ Horwitz povedal Davidovi Linovi z Kitco v nedávnom rozhovore, že akciové trhy môžu od tohto bodu stratiť 50% svojej hodnoty.

Horwitz pripisuje svoju prognózu zvýšeniu úrokových sadzieb zo strany Fedu počas recesie. Zároveň dodal, že finančné pohyby by mohli súvisieť s kontroverzným Grand Resetom.

„Americká centrálna banka zvyšuje úrokové sadzby počas recesie. Toto sa ešte nikdy nestalo… Za všetkým, čo sa deje, je politická agenda, ktorá sa snaží vytvoriť Veľký reset. Bidenova administratíva hľadá Veľký reset. Stredná trieda už nebude,“ tvrdí Horwitz.

Horwitz sa odvolal aj na Powellove slová na sympóziu Jackson Hole vo Wyomingu. Trhový stratég sa k nim vyjadril takto:

„Komentáre Powella, toto sú idiotove poznámky,“ doplnil skutočnosť, že na minuloročnom sympóziu Powell povedal, že inflácia je dočasná.

„Jerome Powell sa snaží uniknúť tomu, čo sa má stať: hyperinflácii. Počkajte, kým cena ropy opäť začne stúpať. Čo si myslíte, čo sa potom stane s infláciou? Tento rok budeme mať nedostatok potravín. V mnohých krajinách dôjde nepokojom,“ predpovedá stratég.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár