Akcie Robinhoodu klesajú. Zachránia spoločnosť kryptomeny?

od Martin Tkáč

Cena akcií Robinhood klesla o 70 % oproti augustovému maximu. Zachráni spoločnosť boom na trhu s kryptomenami?

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Robinhood stráca hodnotu

Robinhood je spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá pôsobí aj ako maloobchodná platforma (vrátane obchodovania s kryptomenami).

K 4. augustu akcie Robinhood (HOOD) klesli takmer o 70 % z ATH 70,39 USD. K poklesu prispieva viacero faktorov, ako napríklad úprava objemu kryptomien na platforme.

Investori Robinhood sa tešili z veľkých ziskov z ceny akcií v druhom štvrťroku 2021. V tom čase predstavovalo obchodovanie s dogecoinmi (DOGE) 41 % celkových príjmov platformy a 62 % z 233 miliónov dolárov vygenerovaných obchodovaním s kryptomenami.

Potom sa to zhoršilo. Obrat kryptomien sa v 3. štvrťroku znížil o 79 % a tvoril len 19 % z celkových tržieb spoločnosti.

Chris MacDonald, spolupracovník TipRanks, naďalej verí, že kryptomeny sú kľúčom k dlhodobému úspechu Robinhood.

Zdá sa, že Robinhood naďalej zvyšuje svoje úsilie stať sa najpoužívanejšou kryptomenovou burzou. Tí, ktorí veria, že z dlhodobého hľadiska sa oplatí staviť na kryptomeny, sa teraz možno budú chcieť na túto spoločnosť pozrieť bližšie – dodal.

Majk Spirit NFT

Nové možnosti

Mnoho zákazníkov Robinhood tiež čaká, kým spoločnosť aktivuje funkciu peňaženky. Na túto možnosť čaká až 1,6 milióna používateľov. To je približne 7 % celkovej zákazníckej základne spoločnosti.

Zatiaľ čo niektorí plánujú obchodovať s kryptomenami pomocou peňaženky, iní môžu jednoducho chcieť stiahnuť svoje digitálne meny z platformy Robinhood (momentálne to nie je možné).

Okrem toho môžete na webe nájsť fámy o pridaní platformy shiba inu (SHIB) do ponuky. Spoločnosť zatiaľ nepotvrdila, že má takéto plány. Je však vhodné dodať, že jedna z najväčších búrz s kryptomenami na svete, Kraken umožnila tento týždeň obchodovanie SHIB, po ktorom nasledoval 30% nárast ceny tejto meme meny.

Napriek súčasnej kríze sa zdá, že investori z Wall Street zatiaľ hodnotia akcie HOOD pozitívne. Nasdaq uviedol, že priemerná cieľová cena aktíva je 45 USD. Vyplýva to z rozhovoru s 13 analytikmi. To dáva až 73,3 % rastového potenciálu.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár