Akcie Robinhood sa znehodnocujú, je to výsledok hackerského útoku

od Martin Tkáč

Akcie Robinhood v pondelok klesli o viac ako 3 %. Stalo sa tak po tom, čo aplikácia na obchodovanie s akciami a kryptomenami v blogovom príspevku potvrdila porušenie svojho systému zabezpečenia údajov. Ukázalo sa, že niekto ukradol množstvo údajov o zákazníkoch spoločnosti.

Akcie Robinhoodu klesajú

Neoprávnená tretia strana získala prístup k obmedzenému množstvu osobných údajov niektorých našich zákazníkov

Potom, čo Robinhood čiastočne zastavil útok, hacker požadoval, aby spoločnosť zaplatila za ukradnuté dáta. Spoločnosť sa rozhodla nezaplatiť a údajne okamžite kontaktovala služby.

O akú databázu ide? Platforma dodala, že išlo o zoznam s niekoľkými miliónmi záznamov. Register obsahuje e-mailové adresy (5 miliónov adries) a celé mená a priezviská ďalšej skupiny zákazníkov (približne dva milióny ľudí).

Robinhood ubezpečil svojich klientov, že útok bol pod kontrolou a že v dôsledku toho neboli odcudzené žiadne osobné informácie, ako napríklad číslo sociálneho poistenia, číslo bankového účtu alebo číslo debetnej karty.

Spoločnosť tiež uviedla, že porušenie nespôsobilo finančnú stratu žiadnemu zákazníkovi.

Bolo však tiež hlásené, že hack skompromitoval osobné údaje 310 účtov. Ide o informácie ako: meno a priezvisko, dátum narodenia a PSČ. Odcudzené boli aj rozsiahlejšie informácie, no tento problém sa týka len 10 zákazníkov.

Ďalšie problémy Robinhood

Toto nie je koniec problémov sopločnosti. Koncom októbra spoločnosť uviedla, že aktivita investorov v oblasti kryptomien na jej platforme klesla z rekordného maxima z predchádzajúceho štvrťroka. Znížil sa aj počet nových účtov digitálnych aktív. Premietlo sa to aj do nižších výnosov v treťom štvrťroku 2021 v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom.

Zrátané a podčiarknuté:

Robinhood zaznamenal 51 miliónov dolárov v príjmoch z obchodovania s kryptomenami za tretí štvrťrok. Ide o nárast o 860 % v porovnaní s 5 miliónmi dolárov v treťom štvrťroku 2020, ale je to tiež o 78,1 % menej v porovnaní s 233 miliónmi dolárov v príjmoch z kryptomien v druhom štvrťroku 2021.

zdroj: blockchain.news, pexels.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár