Akcie Coinbase dosiahli rekordné minimum

od Martin Tkáč

Akcie Coinbase v piatok klesli na rekordné minimum. Stalo sa tak len dva dni po tom, čo burza spustila dlho očakávaný nekonvertibilný trh. 

Akcie Coinbase majú slabú výkonnosť bitcoinov a etherea

Trhu NFT, o ktorom sa hovorí už vyše roka, sa nepodarilo zvrátiť niekoľko mesiacov trvajúci medvedí trend akcií Coinbase. Od januára sa cena ich akcií znížila o 47,61 %. Dokonca aj v pomerne slabom roku pre digitálne aktíva je to oveľa viac ako strata 16,39 % pre bitcoiny a 21,13 % pre Ethereum.

Analytik JPMorgan Kenneth Worthington vo štvrtok znížil svoju cieľovú cenu pre COIN o 31 % na 258 USD. Pri vysvetľovaní tohto rozhodnutia v poznámke pre investorov napísal:

Trhy s kryptomenami potrebujú nové produkty a nové prípady použitia, aby sa stali bežnejšími, čím sa zvýši úroveň aktivity.

Zdá sa, aspoň zatiaľ, že trh NFT od Coinbase môže mať problém s prevzatím podielov v ekosystéme nevymeniteľných tokenov. Zahŕňa takých gigantov ako OpenSea, Rarible, Foundation, SuperRare, LooksRare a Nifty Gateway.

coinbase NFT

Sociálne skúsenosti

Burza Coinbase sa od konkurencie líši tým, že kladie dôraz na sociálne zážitky. Povzbudzuje umelcov a kupujúcich NFT, aby interagovali a spájali sa s ostatnými pomocou sociálnych funkcií podobných Instagramu.

Platforma je však stále dostupná v obmedzenom rozsahu a len pomaly sa otvára pre milióny čakajúcich zákazníkov. Zatiaľ nepodporuje knock-out NFT alebo iné siete mimo Etherea. Napriek tomu mieni v nešpecifikovanom termíne rozširovať svoje služby.

Spustenie Coinbase NFT bolo pôvodne plánované na koniec roka 2021. Nakoniec platforma debutovala v beta verzii v čase, keď sa zdá, že predtým horúci trh NFT sa ochladzuje. Avšak, napriek neskorému vstupu Coinbase do sveta NFT, postavenie akciového trhu na komunitnú angažovanosť prichádza v čase, keď nevymeniteľné tokeny naďalej zvyšujú užitočnosť.

Už teraz presahujú len symbol statusu a stávajú sa nástrojom na budovanie komunity.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár