Afganský influencer Farhan Hotak sa rozhodol pre tokenizáciu

od Martin Tkáč

Po páde afganskej vlády je situácia na mieste zúfalá. Banky sú zatvorené, mnohé rodiny sú bez domova, zlyhávajú verejné služby a ulice sú bez zákona. Jedným z hlavných problémov je však nedostatok hotovosti. Aj keď ju máte vo svojej banke, nemáte k nej prístup. Afganský influencer Farhan Hotak našiel riešenie.

Farhan Hotak vydáva svoj osobný token

Farhan Hotak je afganský influencer, ktorý sa potom, čo pomohol svojej rodine dostať na hranicu, rozhodol zostať v krajine a ukázať svetu, čo sa tam skutočne deje. Farhan je nadšencom do kryptomien, ktorý Afgancov o bitcoine dlho vzdeláva. Bohužiaľ, v dôsledku nedávnych udalostí bol jeho účet Instagram, ktorý mal viac ako 25 000 sledovateľov, zakázaný. Na základe svojich skúseností sa rozhodol vydať svoj vlastný osobný token na blockchaine a použiť ho na zvýšenie adopcie kryptomeny.

Sociálne tokeny sú novo sa objavujúcim typom mien, ktoré poháňajú komunity a pomáhajú agregovať hodnotu, ktorú predtým nebolo možné zlikvidovať – ​​vysvetľuje youtuber Szczepan Bentyn.

Farhan vytvoril svoj token pomocou novej sociálnej aplikácie Sapiency, kde sa influenceri tokenizujú a vytvárajú komunity, ktoré sa točia okolo tokenov. Ovplyvňovatelia uverejňujú v aplikácii jedinečný obsah a majú k nemu prístup iba ľudia s dostatočným počtom ich tokenov. Dodáva, že takýto mechanizmus zvyšuje dopyt po tokene zakaždým, keď influencer zdieľa obsah.

$ HOTAK

Farhan pomocou svojho tokenu $ HOTAK získava peniaze na potrebné vybavenie, ako je nový smartfón, power banky, fotoaparát alebo mikrofón. Vďaka tomu bude môcť vytvárať kvalitnejší obsah a pokrývať svoje výdavky na cestách v Afganistane. Komunita, ktorá sa vytvára okolo jeho tokenu, s ním akoby vytvárala jeho vlastnú ekonomiku, ktorá mu poskytuje podporu pri dosahovaní jeho cieľov.
Ďalším zaujímavým aspektom je, že Farhan bude rozdávať svoje tokeny ľuďom v Afganistane, aby ich naučil používať kryptomeny a finančne ich podporovať.
Farhan Hotak je momentálne na hraniciach s Pakistanom a pripravuje sa na ďalšiu cestu, počas ktorej ukáže život afganských utečencov v táboroch, kam sa uchýlili. Stojí za to dodať, že žiadne médiá na svete to nechcú ukázať.

Potom bude cestovať naprieč rôznymi časťami Afganistanu, aby predstavila zmeny, ku ktorým v krajine dochádza, a sociálne prvky budú zásadnou súčasťou tejto cesty.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár