Adopcia kryptomien v Južnej Afrike rastie, ale investorom chýbajú znalosti

od Simona

Nový prieskum uskutočnený obchodníkmi zistil, že 53 % juhoafrických respondentov má malé alebo žiadne znalosti o kryptomenách. Zaujímavé je, že takmer polovica opýtaných priznala, že by boli otvorenejší nákupu digitálnych aktív, ak by miestne banky poskytovali súvisiace služby.

NEWSLETTER okrypte.sk

Juhoafričania potrebujú viac vzdelania

Spoločnosť Merchants so sídlom v Johannesburgu zistila, že iba 14 % Juhoafričanov má značné znalosti o odvetví kryptomien. 23 % účastníkov prieskumu stojí tak trochu na strane trhu a prevažná väčšina (53 %) uviedla, že tejto problematike rozumejú veľmi obmedzene alebo o digitálnych aktívach nevedia vôbec nič.

Nie je prekvapením, že mladí ľudia si viac uvedomujú vlastnosti digitálneho obsahu ako staršie generácie. Ľudia vo veku 18 až 24 rokov sú o tom informovaní viac ako ktorákoľvek iná demografická skupina.

Adopcia kryptomien v Južnej Afrike sa môže podľa prieskumu zvýšiť, ak domáce banky prijmú túto triedu aktív a poskytnú používateľom vzdelávacie programy. Takmer každý druhý účastník prieskumu uviedol, že by pravdepodobnejšie investoval do bitcoinov alebo altcoinov, ak miestne finančné inštitúcie ponúknu takéto služby.

K prípadu sa vyjadril Mat Conn, finančný riaditeľ Merchants:

„Pre banky existuje skutočná príležitosť zapojiť sa do trhu s kryptomenami,“ povedal.

Dodal, že teraz je na takýto krok optimálny čas. Ako tvrdí, v budúcnosti ak banky túto možnosť nevyužijú ich miesto na tomto trhu zaujmú iné špecializované subjekty.

btc

Adopcia rastie napriek nedostatku vedomostí

Napriek nedostatočným znalostiam o tejto téme značná časť Juhoafričanov už kryptomeny kúpila.

Nedávna štúdia Organizácie Spojených národov zistila, že 7,1 % populácie krajiny, teda približne 4,2 milióna ľudí, sú HODLeri. Južná Afrika tak obsadila druhé miesto na kontinente a ustúpila Keni, kde je miera prijatia kryptomien 8,5 %.

Začiatkom tohto mesiaca Kuben Naidoo, zástupca guvernéra národnej centrálnej banky, uviedol, že digitálne aktíva, najmä bitcoin, môžu poskytnúť peňažnému systému mnoho výhod. Napriek tomu vyzval aj na primeranú reguláciu trhu, keďže na trhu stále panuje určitý chaos.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár