Traja zo štyroch bitcoinových investorov prišli o peniaze

Adopcia kryptomien je len v počiatočnej fáze

0 komentárov

Správa Boston Consulting Group, Bitget a Foresight Ventures ukazuje, že len 0,3 % individuálneho bohatstva je investovaných do kryptomien, zatiaľ čo 25 % do akcií. Čo to znamená? Skutočnosť, že priemysel blockchainu a digitálnych aktív je stále v počiatočnom štádiu prijatia.

NEWSLETTER okrypte.sk

Stále sa oplatí kupovať BTC alebo ETH?

Spoločná správa zverejnená Boston Consulting Group (BCG), Bitget a Foresight Ventures ukazuje, že adopcia kryptomien je stále veľmi nízka v porovnaní s tradičnými investičnými aktívami. Podľa BCG sa do kryptomien investuje len 0,3 % individuálneho bohatstva. Až 25 % je zasa investovaných do akcií.

Autori uvádzajú, že stále existuje dostatok priestoru pre výrazný rast trhu s kryptomenami a rozsiahle prijatie blockchainu.

Okrem toho porovnávajú krivku adopcie internetu so súčasným stavom trhu s kryptomenami. Pozerajú sa aj na adresy v sieti Ethereum s nenulovými zostatkami. V správe sa uvádza, že „je pred nami veľký rast“.

Pri porovnaní údajov analytici predpovedajú, že počet používateľov kryptomien môže dosiahnuť až 1 miliardu. Kedy? V roku 2030. Samozrejme za predpokladu, že trendová línia bude pokračovať a v procese nedôjde k žiadnym narušeniam.

Bitcoin Bermudy

Trh NFT bude tiež silne rásť

Autori novej správy o trhu konzultačnej spoločnosti Verified Market Research predpovedajú, že hodnota trhu s nekonvertibilnými tokenmi (NFT) sa môže zvýšiť na 231 miliárd dolárov už za 10 rokov. V dokumente sa tiež uvádza, že sektor si môže udržať ročnú úhrnnú mieru rastu 33,7 %, pričom hnacou silou NFT v oblastiach ako hudba, film a šport.

Týmto sa dobré správy nekončia. Analýza správy McKinsey & Company ukazuje, že trh metaverse môže byť do roku 2030 ocenený na 5 biliónov dolárov. Medzinárodná poradenská firma uskutočnila prieskum medzi spotrebiteľmi a spoločnosťami z rôznych krajín a odvetví s cieľom identifikovať vzory spotrebiteľského správania. Podľa jej zistení bude elektronický obchod riadiť peňažný tok v rôznych metaverse a do roku 2030 bude generovať výnosy až 2,6 bilióna dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár