Adobe pomôže vývojárom NFT

od Martin Tkáč

Adobe, tvorca svetovo najpopulárnejšieho softvéru pre digitálnu grafiku, uvedie vo svojich systémoch možnosť „pripraviť ako NFT“. Hotová má byť do konca mesiaca.

Adobe sa zameriava na NFT

Podľa blogového príspevku Adobe nová funkcia Photoshopu umožní umelcom dokázať, že sú tvorcami umenia na trhoch NFT. Poverenia obsahu, ako bola nová funkcia nazvaná, môžu pri úprave obrázka v softvéri zachytiť údaje o identite a uložiť ich ako metadáta. Táto funkcia je voliteľná. Spoločnosť tiež spustila webovú stránku, na ktorej možno overiť metadáta poverení obrázkami.

Používatelia môžu prepojiť svoje účty Adobe a prihlasovacie údaje k obsahu s profilmi sociálnych médií alebo peňaženkami s kryptomenami. Ak potom svoje dielo predávajú ako NFT, trhoviská budú môcť ukázať digitálny certifikát na základe poverení overených spoločnosťou Adobe. Poverenia budú zverejnené aj na Behance, webovej stránke portfólia Adobe.

Spoločnosť Adobe tiež uzavrela partnerstvo s trhmi NFT KnownOrigin, OpenSea, Rarible a SuperRare s cieľom zobraziť poverenia na ich platformách.

Pripravte ako NFT

Koncom mesiaca bude mať Photoshop aj funkciu „pripraviť ako NFT“ založenú na dedikovanom súborovom systéme, povedal Scott Belsky, hlavný produktový riaditeľ Adobe.„

Táto funkcia však bude dostupná v testovacej verzii ako ešte to nie je úplne pripravené, dodal.“

„Adobe reaguje na dopyt spotrebiteľov,“ pokračoval Belsky. „Umelci sa sťažujú, že aj keď vysielajú svoje diela vytvorené v softvéri Adobe, iní môžu vytvárať napodobeniny týchto diel a neexistuje spôsob, ako dokázať, kto je pôvodným tvorcom,“ vysvetlil.

Nové funkcie boli oznámené na Adobe Max, výročnej konferencii spoločnosti.

NFT sú čoraz populárnejšie. Dnes už tento tokenový model využívajú najväčší hráči na športovom, hudobnom a všeobecnom kultúrnom trhu. Ich NFT boli vydané okrem iného od rapper Eminem, Grimes , či kapely ako Megadeth, Behemoth a Kings of Leon. Medzi inými sú tiež veľmi obľúbené NFT NBA, ktoré pripomínajú najvýznamnejšie udalosti v histórii ligy.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár