Adidas vstupuje na trh s kryptomenami a oznamuje spoluprácu s Coinbase!

od Martin Tkáč

Včera sa na oficiálnom Twitterovom profile Adidas objavila krátka správa, ktorá informovala o novej spolupráci. Legendárny výrobca športového oblečenia oznámil novú spoluprácu s kryptomenovou burzou Coinbase.

Nadviazali sme partnerstvo s @coinbase.

Zatiaľ neboli uvedené žiadne podrobnosti o tom, na čom presne by spolupráca spočívala. Avšak vzhľadom na to, že Coinbase sa čoraz viac zapája do nových NFT projektov, možno špekulovať, že obe spoločnosti budú spolupracovať v tomto segmente digitálnych aktív.

Ďalšou teóriou o účele spolupráce je implementácia platieb kryptomenami do nákupného systému Adidas.

Adidas a svet Metawers

Toto však nie je jediné oznámenie týkajúce sa nadviazania novej spolupráce športového giganta. O dva dni skôr, 22. novembra, odštartovali tvorcovia platformy metawers – Sandbox spoluprácu so značkou Adidas.

Ahoj @adidasoriginals, v Metaverse nie je nič nemožné. Čo ak pozveme všetkých pôvodných mysliteľov a tvorcov, aby spoločne navrhli našu budúcnosť?

Do zverejneného oznámenia spoločnosť zahrnula aj hypertextové odkazy na 144 balíčkov v priestore metaverse, ktorý je striktne venovaný Adidas Originals. Cena balíkov vyletela veľmi rýchlo a dosiahla hodnotu 400 ETH, čo je pri súčasných sadzbách okolo 1,7 milióna USD.

Kroku Adidas v tomto segmente trhu predchádzal jeho najväčší konkurent, ​​značka Nike. Je to preto, že nedávno spolupracovala s metaverse Robloxom. Cieľom spolupráce bolo vytvorenie virtuálnej značky NIKELAND.

Pokiaľ ide o trh NFT, bohatá patentová história Nike je jedným z argumentov, prečo by bola značka na tomto trhu skvelou príležitosťou.

Taktiež, ak vezmeme do úvahy dlhý zoznam prihlášok na americký patentový a ochranný úrad, môžeme konštatovať, že Nike plánuje zvýšiť svoj podiel vo svete NFT a metaverse. Popredná značka športového oblečenia získala okrem iného patent na „CryptoKicks“ koncom roka 2019.

Čo vzíde z partnerstva medzi Adidas a Coinbase? Dúfajme, že obe spoločnosti čoskoro predstavia presný plán svojich aktivít a my sa budeme môcť dozvedieť viac.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár