Adam Back hovorí o výhodách vlastníctva bitcoinov

Adam Back, spoluzakladateľ Blockstream, sa objavil na Bitcoin Amsterdam, trojdňovej bitcoinovej konferencii v Holandsku. Na mieste sa rozprával s novinárom Cointelegraph. Počas rozhovoru okrem iného vysvetlil, prečo sa oplatí mať aspoň časť BTC.

od Simona

Newsletter news

Adam Back hovorí o bitcoine

Ako povedal, existuje niekoľko dôvodov, prečo mať BTC. Najmä v kontexte služby, ktorú ponúka Back – prenos BTC cez satelitné systémy.

„No, myslím, že existuje niekoľko dôvodov prečo vlastniť bitcoiny,“ začal.

 

„Prináša výhody ako súkromie. Údaje t.j. platby môžete prijímať anonymne, pretože sa tak prenášajú a v podstate nikto nemôže vedieť, že ich dostávate. Je to dobré pre súkromie,“ pokračoval Back.

Vlastníctvo bitcoinov je navyše „dobré aj pre podniky“. A tu opäť prišiel k téme o satelitnom systéme Blockstream.

„Ak sa vyskytne problém s lokálnou sieťou alebo je router hacknutý, bitcoinové satelitné pripojenie umožňuje spoločnostiam pokračovať v transakciách a bez prekážok používať blockchain Bitcoinu, vysvetlil.

bitcoin

Rozvoj v rozvíjajúcich sa krajinách

Potom prišla téma dôležitosti satelitnej služby pre chudobnejšie krajiny.

„Na rozvíjajúcich sa trhoch sú náklady na internetové pripojenie vysoké na to, aby držali krok s bitcoinami, v porovnaní s platmi skutočne vysoké,“ povedal Back.

Vysvetlil, že uzol v sieti bitcoin môže byť synchronizovaný v rozvojových krajinách zadarmo – to všetko pomocou satelitov Blockstream. Proces je nepochybne pomalší, aktualizácia trvá týždeň alebo dva, no vstupná bariéra je čoraz nižšia.

Nakoniec, Back je stále veľmi optimistický, pokiaľ ide o bitcoiny. V tweete, ktorý zverejnil v pondelok ráno, sa podelil o svoju predpoveď, že bitcoin „konzervatívne“ vzrastie 10x v nasledujúcich piatich rokoch. To znamená, že cena bitcoinu by do roku 2027 dosiahla viac ako 200 000 dolárov.

Adam Back je britský kryptograf a cypherpunk. Je generálnym riaditeľom spoločnosti Blockstream, ktorú aj spoluzakladal. Niektorí ľudia mali podozrenie, že je to Satoshi Nakamoto, tvorca BTC.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár