ADALend decentralizované finančné nástroje pre každého

od Martin Tkáč

ADALend je škálovateľný a decentralizovaný protokol požičiavania riadený decentralizovanou autonómnou organizáciou (DAO).

ADALend ponúkne rôzne funkcie, ktoré svojim používateľom poskytnú decentralizované finančné nástroje dostupné pre každého s prístupom na internet, bez zložitých požiadaviek KYC bežného bankového systému.

Protokol zlepší kapitálovú efektívnosť digitálnych aktív tým, že umožní akumulované aktíva na financovanie viacerých úverových fondov. Protokol bude využívať Cardano blockchain na využitie potenciálu DeFi ako životaschopnej náhrady tradičného finančného sektora.

Green blockchain

Od blockchainov budúcnosti sa bude vyžadovať, aby mali menší vplyv na životné prostredie, aby fungovali efektívne bez spotreby enormného množstva energie a aby zostali funkčné. Cardano je jedným z energeticky najefektívnejších blockchainov v tomto odvetví, 1,6 milióna krát nižší ako bitcoin a hlboko pod priemernou úrovňou mincí s vysokou trhovou kapitalizáciou.

Cardano tiež oznámilo svoje partnerstvo so spoločnosťou Veritree a vytvorilo iniciatívu „The First Global Cardano Impact Challenge“, ktorej cieľom je reinvestovať dary do opätovnej výsadby stromov na celom svete.

Zabezpečenie platformy

Kódová základňa Cardano bola vyvinutá v Haskell, široko populárnom programovacom jazyku, ktorý bol explicitne zvolený pre jeho jednoduchosť auditovania. Blockchain Cardano ponúkne ochrannú vrstvu zabezpečenia pre protokol ADALend, aby fungoval bez zlyhania, na rozdiel od mnohých protokolov DeFi, ktoré trpia problémami kvôli svojej zložitosti blockchainu. ADALend je považovaný za jednu z najefektívnejších a najstabilnejších DeFi platforiem na trhu.

ADALend sa bude tešiť aj z ďalšieho vývoja v Cardano blockchaine, ktorý vykonáva Input Output Hong Kong (IOHK), ktorý má veľmi silný tím pracujúci na ďalšom zlepšovaní blockchainu.

Zhrnutie

V skutočnosti sú to dva hlavné faktory, ktoré sa budú brať do úvahy pri hľadaní budúcich poskytovateľov finančných nástrojov. Efektivita a bezpečnosť budú v roku 2022 a neskôr pre používateľov hlavným záujmom. Nahradenie bežného bankového systému sa neudeje zo dňa na deň, ale neustále presadzovanie stabilných alternatív sa bude považovať za koniec tradičných finančných služieb.

Ak sa chcete dozvedieť viac o ADALend, navštívte ich webovú stránku a prečítajte si ich whitepaper.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár