Acala vyhrá prvú aukciu Polkadot

od Martin Tkáč

Acala, škálovací protokol DApp kompatibilný s Ethereum od DeFi, zabezpečil prvý slot na dlho očakávaných parachain aukciách Polkadot.

Prvá aukcia Polkadot bola dokončená

Acala nedávno vyhrala prvé miesto v aukcii parachainov na Polkadote s celkovou sumou 32 515 989 DOT (1 250 895 296 USD). Prostriedky zablokovalo viac ako 81 000 členov komunity. Teraz sa budú používať na rôzne účely.

Blahoželáme @AcalaNetwork k víťazstvu v prvej aukcii parachainov Polkadot!

Acala bude nalodená na bloku č. 8179200 na začiatku prenájmu 6 s ďalšími prvými 5 víťazmi aukcie. Viac ako 81 000 zainteresovaných strán siete zablokovalo DOT v prospech!

Prvým je spustenie stablecoinu na sieti Polkadot a vybudovanie decentralizovanej burzy (DEX). Komunita Polkadot identifikovala Acalu ako najsľubnejší parachain, ktorý vyhral aukciu po tom, čo minulý týždeň vyzbieral viac ako 600 miliónov dolárov.

Acala bude spustená 18. decembra

Protokol bude spustený 18. decembra. Okrem Acala sa zrealizujú aj ďalší piati výhercovia aukcie. Moonbeam môže byť druhým víťazom. Tento projekt dosiahol vo svojej sieti viac ako 5 miliónov transakcií a stal sa vedúcim parachainom v sesterskej sieti Polkadot – Kusama.

Aukcie polkadot parachain začali 11. novembra. Umožňujú vývojárom integrovať svoje vlastné, neštandardné, projektovo špecifické blockchainy do ekosystému Polkadot.

Podľa Dana Reecera, viceprezidenta pre vývoj:

Teraz, keď si Acala zabezpečila svoje miesto na spustenie na Polkadote, začína skutočná práca na uvedení nášho blockchainu do prevádzky. Začneme spúšťať 18. decembra a to bude začiatok postupného zavádzania niekoľkých produktov. V roku 2022 spustíme náš stohovací produkt Liquid DOT (LDOT), náš decentralizovaný aUSD stablecoin, náš DEX v štýle AMM a naše vývojové prostredie EVM +. Táto fáza uvedenia na trh bude zahŕňať aj postupnú implementáciu systému riadenia reťazcov Acala. Sme naozaj nadšení zo všetkého, čo má prísť v roku 2022 a neskôr.

Parachainy sú samostatné blockchainy vrstvy 1, ktoré môžu bežať paralelne a navzájom si prenášať dáta. Ich prítomnosť v Polkadote zavedie do ekosystému viacreťazcovú architektúru rôznych blockchainových sietí.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár