Acala, víťaz aukcie parachainov Polkadot, predstavuje svoje najbližšie plány

Acala je škálovací protokol dApp kompatibilný s Ethereum od DeFi, ktorý tento týždeň vyhral aukciu parachainov Polkadot a úspešne spustil projekt na mainnete. Teraz tím predstavil svoje plány do budúcnosti.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Hlavné produkty Acala už čoskoro

Tím Acala v oficiálnej tlačovej správe oznámil, že má v úmysle čoskoro začať uvádzať všetky svoje základné produkty. Patrí medzi ne Acala Swap Decentralized Exchange (DEX), Ethereum Modernized Virtual Machine (EVM +), decentralizovaný Stablecoin, aUSD a LDOT.

Vývojári projektu dodali, že Acala má niekoľko ďalších nových produktov, ktoré budú vydané po oficiálnom spustení v minnet. Jednou z nich je premosťujúca infraštruktúra, ktorej cieľom je rozšíriť viacreťazcový ekosystém nad rámec siete Polkadot a staking Acala.

Ako bolo oznámené, niekoľko ekosystémových tímov sa pripravuje na spustenie na Acale. Medzi nimi sú Tapio a Tiaga, ktoré budú poskytovať stabilné swapy na jednotlivé aktíva, ako sú DOT / LDOT, aUSD / USDT a interBTC / RenBTC, nové natívne riešenie pôžičiek a pôžičiek, a viac ako 15 ďalších projektov.

Acala prichádza na Polkadot

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť Acala oznámila, že spustila svoju sieť na hlavnej sieti Polkadot. Na otvorený trh vstúpil aj jej natívny token ACA.

Pripomeňme, že Acala vyhrala prvú aukciu parachainov Polkadot so svojím parachainom Karura. Týmto spôsobom si zabezpečila svoje miesto v ekosystéme Polkadot. 81 000 investorov z celého sveta darovalo na tento účel tokeny DOT v hodnote viac ako 1,3 miliardy dolárov.

Podľa roadmapy Acali sa úplné uvedenie jej siete do prevádzky uskutoční v niekoľkých fázach, z ktorých prvá umožní používateľom odosielať a prijímať ACA a podieľať sa na riadení projektu.

Acala má v súčasnosti viac ako 600 miliónov USD v celkovej blokovanej hodnote (TVL) v tokenoch Liquid Crowdload DOT (LCDOT) a viac ako 200 000 Hodlerov po celom svete.

Acala tiež získala podporu od niekoľkých dôležitých priemyselných investorov, vrátane Coinbase Ventures, Arrington, Polychain, Pantera, DCG, ParaFi, CoinFund, Goldentree, TQ a mnohých ďalších.

V komentári k včerajšiemu spusteniu, riaditeľ rastu Acala Dan Reecer povedal:

Acala sa stavia smerom k vízii HyFi alebo Hybrid Finance, ktorá je mostom medzi svetom Web2 fintech a DeFi neo-bankami s cieľom priniesť lepší výkon a finančné výsledky používateľom, ktorí nepoužívajú kryptomeny, bez toho, aby sa museli dotknúť akejkoľvek zložitej technológie kryptomien, ako je MetaMask alebo súkromných kľúčov.

Len pred pár týždňami sa druhý víťaz aukcie Moonbeam, rozbehol na blockchaine Polkadot. Bol prvým plne funkčným parachainom na webe.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár