950 milionárov počas cenovej akcie Walmartu

od Martin Tkáč

Podľa informácií, ktoré zverejnil agregátor dát kryptomeny BitInfoCharts, v súčasnosti existuje 950 adries Litecoinu s tokenmi LTC v hodnote viac ako 1 000 000 dolárov. To znamená, že najmenej 950 ľudí dosiahlo status „milionára“ vďaka svojim kryptomenám Litecoin, nepočítajúc tých, ktorí majú LTC rozložené v mnohých rôznych peňaženkách.

Z týchto 950 účtov má 138 z nich zostatok viac ako 10 miliónov dolárov. K dnešnému dňu je hodnota jedného LTC 182,96 dolára. To znamená, že na to, aby ste boli v septembri 2021 považovaní za milionára Litecoinu, musíte mať najmenej 5 465,67 LTC. Na to, aby ste sa stali miliardárom, potrebujete LTC 5 465 675,56 alebo viac.

V súčasnosti má „najbohatšia“ adresa Litecoinu zostatok 3,97 milióna LTC, čo je v prepočte 724,75 milióna USD. Táto jedna adresa predstavuje 5,79% všetkých dodávok LTC v obehu. Prvé tri účty predstavujú spolu viac ako 10% celej ponuky.
To znamená, že niekoľko ľudí ovláda viac ako desatinu všetkých dlhodobých starostlivosti. To dáva týmto majiteľom účtov veľký potenciál ovplyvniť cenu tokenu a manipuláciu s trhom.

Litecoin vs. Walmart

Správy nasledujú po masívnom škandále s falošnými správami Litecoin, ktorý otriasol trhmi začiatkom tohto týždňa. To bol výsledok pochybnej tlačovej správy, ktorá bola zverejnená na GlobalNewswire. Obsahovala nepresné a zavádzajúce tvrdenie, že maloobchodný gigant Walmart oficiálne oznámil partnerstvo s kryptomenou Litecoin.

Upravená tlačová správa uverejnená na webovej stránke GlobeNewswire začiatkom tohto týždňa nesprávne oznámila „partnerstvo“ medzi spoločnosťou Litecoin a americkým maloobchodným gigantom Walmart. Tieto informácie, ak sú vo svojej podstate podvodné, predstavujú významnú manipuláciu s trhom, ktorá pred revíziou zvýšila hodnotu tokenu, potom spôsobila pokles hodnoty tokenu o 20%.

Predstavitelia Walmartu odvtedy vyvrátili toto falošné tvrdenie, čo spôsobilo úpravu hodnoty tokenu a celkového trhového stropu. Po zverejnení na webovej stránke GlobeNewswire bol príbeh široko zdieľaný ako fakt dôveryhodnými hlavnými správami vrátane CNBC a Reuters. Toto je ďalší prípad falošných správ v žurnalistike, ktoré poukazujú na významné nevýhody mediálnych praktík a vplyv, ktorý môžu mať.

V čase medzi zverejnením tejto informácie a jej vyvrátením token zaznamenal dočasné zvýšenie hodnoty o 32%. Išlo o zvýšenie hodnoty zo 175 dolárov na 231 dolárov. Pri 231 dolároch za každý LTC by to znamenalo, že by bolo potrebných 4 329 LTC na to, aby boli považovaní za milionárov. To znamená, že na krátku dobu tu bolo 1 038 milionárov litecoinu.

Na porovnanie, bitcoin, najväčšia kryptomena v hodnote tokenov a trhovej kapitalizácii, sa môže pochváliť 100 315 adresami, ktoré obsahujú viac ako milión dolárov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár