64% fondu Cardano bolo aktualizovaných na Alonzo 1.29.0

od Martin Tkáč

Podľa údajov je 64% fondu Cardano už pripravených na nadchádzajúci fork, ktorý sa má uskutočniť 12. septembra, a potenciálne zavedie smart kontrakty do hlavnej siete.

Väčšina Cardano je pripravená na Alonzo

Ako bolo nedávno oznámené, tím za Cardano úspešne implementoval funkciu inteligentných zmlúv do testovacej siete Alonza. To vývojárom poskytlo čas na testovanie protokolu pred aktualizáciou jeho hlavnej siete 12. septembra.

Teraz sa ukazuje, že 64% fondu v sieti je pripravených na Alonzo, čo znamená, že sa úspešne aktualizovali na Alonzo 1.29.0. Toto je výsledok údajov Pooltool – nástroja na monitorovanie siete Cardano.

Túto správu tiež poskytol oficiálny účet Twitter Input:

Úžasné úsilie, ako kedykoľvek predtým, od komunity prevádzkovateľov združenia #Cardano cez víkend získa #ReadyForAlonzo. V súčasnej dobe je podľa štatistík poskytnutých našimi priateľmi na @PooltoolI asi 64% skupín aktualizovaných na uzol 1.29.0 #Alonzo. Ow Teraz tlačme ďalej! 💪🙏

tweet

Tím vopred uviedol, že dúfa, že najmenej 80% fondu bude pripravených vopred pred nadchádzajúcou udalosťou HFC.

ADA tvárou v tvár kritike

Sieť medzitým čelila kritike, pretože sa v poslednom čase objavili niektoré nedostatky v jej štruktúre.

Niektorí používatelia upozornili na problém „súbežnosti“ v decentralizovanej ústredni Cardano s názvom Minswap. Táto burza bola zároveň prvým DApp, ktorý bol spustený na testovacej sieti Alonzo 4. septembra.

Ľudia hovoria, že problém je zásadný a môže vyžadovať určitý stupeň centralizácie, aby ho vyriešili. Charles Hoskinson, zakladateľ Cardana, sa k tejto záležitosti vyjadril a vyvrátil tieto tvrdenia slovami:

Problém nášho odvetvia je, že v zásade sa hovorí, že ak nepodporujete moju vec alebo nevidím spôsob, ako by moja vec fungovala, to, čo ste vytvorili, je úplne zbytočné, navždy zbytočné a je to len hračka. A potom používajú metriky použiteľnosti bez toho, aby pochopili, čo hovoria.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár