64 % amerických rodičov chce, aby sa ich deti učili o kryptomenách v škole

Nedávna štúdia Study.com odhalila, že 64 % amerických rodičov verí, že ich deti, by sa mali vzdelávať v kryptomenách. Nie sú však takí ústretoví k nevymeniteľným tokenom (NFT). Len 25 % uviedlo, že by mali byť zahrnuté do školských osnov.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Zástancom takýchto vzdelávacích úprav je aj starosta New Yorku – Eric Adams. Minulý rok opísal kryptomeny ako „nový spôsob platby za tovar a služby po celom svete“. To je dôvod, prečo by sa študenti mali dozvedieť o ich základnej technológii.

Vzdelávanie o kryptomenách by sa malo začať už v škole

Takmer dve tretiny z 800 opýtaných amerických rodičov uviedli, že kryptomeny by sa mali vyučovať na školách. 40 % účastníkov verí, že ich deti by sa tiež mali učiť o blockchainovej technológii. 35 % sa domnieva, že by mala byť zahrnuté metaverse. NFT je na poslednom mieste. Len 25 % opýtaných tvrdí, že ich deti by o nich mali vedieť.

24 % rodičov verí, že začiatok vzdelávania o kryptomenách by mal byť na strednej škole. Podľa 19 % je vhodnejšia nižšia stredná škola. 28 % respondentov sa domnieva, že štúdium digitálnych aktív je dôležitejšie ako dizajn a 26 % uviedlo, že by malo nahradiť predmety ako architektúra a dejiny umenia.

Zaujímavé je, že 68 % rodičov priznalo, že sú investormi do kryptomien. V priemere prispeli na budúce vzdelanie svojich detí sumou približne 766 USD, pričom použili výnosy z ich investícií.

Okrem toho Study.com uskutočnil prieskum medzi niektorými absolventmi vysokých škôl. 67 % z nich verí, že kryptomeny by mali byť predmetom v škole, zatiaľ čo 36 % uviedlo, že by mala byť pridaná aj technológia blockchain.

Rovnako ako rodičia, ktorých sme sa pýtali, väčšina absolventov vysokých škôl investovala do kryptomien. Tiež sa domnievala, že kryptomeny by mali byť súčasťou vzdelávania študentov. Viac ako tretina absolventov tiež verila, že školy by mali do svojich osnov zahrnúť metaverse a blockchain. Boli však o niečo viac v rozpore s NFT.

Stojí za zmienku, že prevažná väčšina absolventov (86 %) sa domnieva, že formálne znalosti nových mien a technologických inovácií sú dôležitejšie ako titul.

64 % amerických rodičov chce, aby sa ich deti učili o kryptomenách v škole

Nápad Erica Adamsa

Krátko po tom, čo bol vymenovaný za nového starostu mesta New York, Eric Adams sľúbil, že premení Big Apple na centrum kryptomien a blockchainu. Okrem toho sa domnieval, že orgány USA by mali pridať nové školské predmety, aby umožnili mladším generáciám študovať výhody sektora digitálnych aktív:

Musíme otvoriť naše školy, aby sme vyučovali technológiu, učili tento nový spôsob myslenia, pokiaľ ide o platenie za tovar a služby.

O niekoľko mesiacov neskôr politik zopakoval svoju pro-kryptomenovú pozíciu. Povedal, že prvé tri výplaty ako starosta dostane v bitcoinoch namiesto amerických dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár