51 % latinoamerických spotrebiteľov uskutočnilo aspoň jednu transakciu s kryptomenami

od Simona

Podľa najnovšej štúdie Mastercard až 51 % latinoamerických spotrebiteľov uskutočnilo aspoň jednu transakciu s aktívami v kryptomenách a viac ako 33 % z nich použilo na každodenné nákupy stablecoiny.

NEWSLETTER okrypte.sk

Nová štúdia ukazuje rozsah adopcie kryptomien

Štúdia s názvom „New Payments Index 2022“ sa zameriava na finančné inovácie, ako sú kryptomeny, riešenia DeFi, blockchain a NFT, a jej cieľom je posúdiť správanie spotrebiteľov v kontexte vznikajúcich nových platobných metód.

Podľa prieskumu je v Latinskej Amerike až 54 % spotrebiteľov optimistických, pokiaľ ide o digitálne aktíva ako investíciu. Dve tretiny Latinoameričanov chcú hybridnú platobnú možnosť, ktorá zahŕňa kryptomeny aj tradičné spôsoby platby za tovar a služby.

V porovnaní s Európanmi a občanmi USA preukázali Latinooamerický spotrebitelia väčšiu flexibilitu a ochotu prijať nové platobné možnosti. Na rozdiel od viac ako 75 % európskych a severoamerických spotrebiteľov, ktorí uprednostňujú tradičné spôsoby platby, 86 % Latinoameričanov minulý rok použilo aspoň jeden nový spôsob platby, ako sú biometria, digitálne meny a QR kódy.

Výkonný viceprezident Mastercard z regiónu komentoval neustále rastúci záujem o nové digitálne platobné metódy a uviedol:

„Latinoameričania sa čoraz viac obracajú na novú technológiu finančných transakcií a očakáva sa, že tento trend bude naďalej rásť, pričom prevažná väčšina 95 % plánuje v budúcom roku používať digitálnu platobnú metódu a 29 % priznáva, že v poslednom čase používalo menej hotovosti.“

latinoamericania a platba kryptomenami

Finančná nestabilita vedie k prijatiu kryptomien

Je možné, že finančná nestabilita a rastúca inflácia mohli byť hlavnými dôvodmi ponorenia spotrebiteľov do digitálnych aktív. Pred dvoma rokmi viac ako 73 % Argentínčanov sužovaných poklesom hodnoty národnej meny považovalo kryptomeny za najefektívnejší mechanizmus šetrenia. Táto perspektíva korešponduje s populárnym názorom, že bitcoin je zaistením proti inflácii alebo jednoducho digitálnym zlatom.

Venezuela uznala kryptomeny nielen ako prostriedok na uchovávanie hodnoty, ale aj ako mechanizmus na posielanie a prijímanie peňazí, čím sa obchádzajú ekonomické sankcie.

Správa analytickej spoločnosti Blockchain Chainalysis na túto tému uvádza:

„Krajina dosiahla jednu z najvyšších mier využívania kryptomien na svete, pričom sa umiestnila na treťom mieste v našom Globálnom indexe adopcie kryptomien, keďže mnoho Venezuelčanov sa spolieha na kryptomeny, aby prijímali prevody zo zahraničia a chránili svoje úspory pred hyperinfláciou.“

zdroj: prnewswire.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár