48 krajín prijalo rámce vykazovania kryptomien. Ide o boj proti daňovým únikom

Viac ako 40 krajín súhlasilo s implementáciou rámca na podávanie správ o kryptomenách, ktorý vyvinula Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorá je pridružená k G20. Široká, konzistentná a včasná implementácia rámca „zlepší našu schopnosť zabezpečiť dodržiavanie daňových predpisov a znížiť daňové úniky, čo znižuje verejné príjmy a zvyšuje zaťaženie tých, ktorí platia dane,“ uvádza sa vo vyhlásení krajín.

od Martin Tkáč

48 jurisdikcií implementuje rámec OECD na podávanie správ o kryptomenách

Štyridsaťosem jurisdikcií vydalo spoločné vyhlásenie o implementácii rámca podávania správ o krypto aktívach (CARF), ktorý vypracovala Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.

Vyhlásenie vydali spoločne Arménsko, Austrália, Rakúsko, Barbados, Belgicko, Belize, Brazília, Bulharsko, Kanada, Čile, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko , Taliansko, Japonsko, Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Mexiko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Rumunsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo a USA. To zahŕňa Guernsey a Isle of Man, ako aj britské zámorské územia Kajmanské ostrovy a Gibraltár.

Čo obsahuje vyhlásenie krajín?

Čo presne hovorí deklarácia krajín?

Vítame nový medzinárodný štandard pre automatickú výmenu informácií medzi daňovými úradmi vyvinutý OECD – Crypto-Asset Reporting Framework (CARF)

– začína sa vyhlásenie.

Rozšírená, konzistentná a včasná implementácia CARF zlepší našu schopnosť zabezpečiť dodržiavanie daňových predpisov a bojovať proti daňovým únikom, čo znižuje verejné príjmy a zvyšuje zaťaženie daňových poplatníkov.

– dodal.

Cieľom implementácie CARF je „udržať krok s rýchlym rozvojom a rastom trhu s kryptomenami a zabezpečiť, aby sa nedávne zisky v globálnej daňovej transparentnosti postupne neznižovali“.

CARF bol vytvorený na základe mandátu G20. Poskytuje jednotný spôsob vykazovania daňových informácií o transakciách uskutočnených na blockchainoch, aby sa tieto informácie mohli každoročne automaticky vymieňať medzi jurisdikciami.

Všetky vyššie uvedené jurisdikcie uviedli, že „majú v úmysle pracovať na rýchlej transpozícii CARF do vnútroštátneho práva a aktivácii výmenných dohôd včas, aby sa výmeny medzi krajinami začali do roku 2027“.

Pozývame ďalšie jurisdikcie, aby sa k nám pripojili pri zlepšovaní globálneho systému automatickej výmeny informácií, ktorý neponecháva žiadne úkryty pre daňové úniky

– dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár