30 % miliardárov priamo alebo nepriamo investovalo do kryptomien

od Simona

Kryptomeny sa čoraz viac stávajú dôležitou alternatívou k tradičným financiám. Niektoré skupiny ich však prijali rýchlejšie ako iné. Podľa najnovšej štúdie sú však na čele miliardári.

NEWSLETTER okrypte.sk

Prieskum uskutočnený medzi 65 najbohatšími ľuďmi sveta ukázal, že takmer 30 % z nich investuje priamo alebo nepriamo do kryptomien.

Časopis Forbes vo svojej správe z 8. júna napísal:

„Je to vyššia miera ako v prípade nemiliardárov.“

Podľa výsledkov má približne 18 % opýtaných miliardárov aspoň 1 % svojich aktív v kryptomenách. Väčšina účastníkov štúdie v tejto skupine však tieto investície považuje za malý vedľajší experiment. 80 % uviedlo, že do kryptomien investuje podstatne menej ako desatinu svojho majetku. 3,2 % tam má zasa viac ako polovicu majetku.

10 % miliardárov sa priamo nezaoberá kryptomenami. Podporujú však firmy pôsobiace v tomto odvetví.

Medzi opýtanými miliardármi bol Sam Bankman-Fried, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ kryptomenovej burzy FTX.  Bankman-Fried je jedným z miliardárov, ktorí patria do oboch skupín. Priamo investuje do kryptomien a podporuje spoločnosti, ktoré s nimi narábajú.

btc dolár

Nie všetci miliardári veria v kryptomeny

Napriek tomu niektorí miliardári ešte nie sú presvedčení o digitálnych aktívach. Jedným z príkladov je generálny riaditeľ Berkshire Hathaway Warren Buffett. V minulosti nazval bitcoin „jed na potkany“. Ďalšími skeptickými gigantmi sú Jamie Dimon z JPMorgan a Larry Fink z Blackrocku.

Začiatkom apríla týchto troch pánov kritizoval Anthony Scaramucci, zakladateľ a riadiaci partner SkyBridge Capital a bývalý poradca Donalda Trumpa. Prečo? Ako tvrdil, nerobili si prácu z domu na kryptomenách.

Scaramucci vtedy povedal:

„Ak si urobíte prácu z domu, nakoniec investujete časť svojich aktív do kryptomien a toho, čo nazývame Web 3.0.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár