2 000 dolárov mesačne hraním hier s kryptomenami?

od Martin Tkáč

Na webe sa objavil článok o 31-ročnom mladíkovi z Filipín, ktorý dal výpoveď v práci kde predával ryžové krmivo chovateľom hydiny v prospech blockchainovej hry dostupnej na smartfóne. Podľa rozhovoru 31-ročný hráč hrá iba hodinu denne a zarába okolo 2 000 dolárov mesačne asi dvojnásobok peňazí, ktoré zarobil na predaji ryže.

Tento článok rozpráva o mladom mužovi, ktorý sa snažil vyžiť z peňazí, keď sa pokúšal starať o svoju 82-ročnú babičku. Našiel však hru založenú na blockchaine Axie Infinity. Hráči môžu zarobiť tokeny a potom ich vymeniť za fiat meny.

Podľa článku je Filipínec len jedným z mnohých ľudí v južnej Ázii, ktorí začali hrať blockchain hry, aby si zarobili na živobytie.

Čo je to Axie Infinity?

Axie Infinity je video bojová hra, ktorá umožňuje hráčom zbierať, množiť sa a bojovať proti tvorom známym ako „osi“. Tieto stvorenia sú digitálne NFT, ktoré môžu hráči nakupovať, predávať a obchodovať. Do júna 2021 predaj týchto NFT presiahol 42 miliónov dolárov.

Za posledný rok Axie pritiahla viac ako milión používateľov. Mnohí z nich sa o túto tému začali zaujímať, aby si zarobili peniaze. Aj keď sú náklady na vstup do tejto hry dosť vysoké, už od pár stoviek dolárov v ETH nájdete online príbehy od ľudí, ktorí v nej našli spôsob života.

Masívny príliv používateľov mal aj ďalší účinok – za posledných deväť mesiacov prispel k výbuchu cien jeho pôvodného tokenu.

Cena Axie v posledných mesiacoch explodovala

Len za posledné 3 mesiace sa cena tokenu Axie Infinity zvýšila o 1750%. Ešte úžasnejšie je, že za iba 9 mesiacov sa tento token dostal z minima 0,12 dolára na ATH nad 83 dolárov. To znamená nárast o viac ako 60 000%.

Dôvodom nárastu je príliv obrovského počtu nových hráčov.

zdroj: medium.com, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár